Президент Фінляндії відмовився розмовляти з Путіним

Саулі Ніїністе зазначив, що він не бачить нині жодної користі в тому, щоб підтримувати контакт із главою Кремля.

Президент Фінляндії Саулі Ніїністе, який раніше неодноразово розмовляв із главою Кремля Володимиром Путіним, більше не бачить у цьому позитивних сторін. Про це йдеться в інтерв’ю Ніїністе інформагентству Bloomberg, яке фінський президент дав після зустрічі у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом, де обговорювався вступ Фінляндії у НАТО.

«Я сказав, що повністю готовий поговорити з ним, якщо буде якась користь від цього, але зараз нічого подібного ми не виявили», — зазначив він.

Глава держави є ініціатором подання Фінляндією та Швецією заявок про вступ у НАТО, кроку, спрямованого на зміцнення колективної безпеки після неспровокованого нападу Росії на Україну.

Він зазначив, що вимога Росії у грудні 2021 року припинити розширення НАТО та вивести війська зі Східної Європи сигналізувала про повернення до епохи, коли великі держави оточували себе сферами впливу.

За його словами, це був перший поштовх для прагнення Фінляндії до членства в НАТО.

«Це змінило правила гри в наших очах, тому що досі ми завжди думали і говорили, що з власної волі залишаємося несоюзними у військовому відношенні, але хто повірить у це після того, як Путін сказав, що «ви не можете приєднатися». Коли він сказав, що вимагає, аби НАТО більше не розширювалося, практично це означає, що він хотів зону, вільну від НАТО перед Росією», — сказав Ніїністе.

Зазначимо, що президента Фінляндії за те, що він раніше намагався підтримувати контакт із главою Кремля, називали «шептуном Путіна».

Як повідомлялося, Фінляндія виділить Україні додаткові 29 мільйонів євро допомоги.

Раніше також стало відомо, що Фінляндія готує нову військову допомогу Україні.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net