Прем єром Непалу став колишній лідер повстанців

Пушпа Камал Дахал, відомий як Прачанда, отримав підтримку більш як половини членів нижньої палати парламенту.

Новим прем’єр-міністром Непалу став колишній лідер прокомуністичних повстанців Пушпа Камал Дахал. Про це в неділю, 25 грудня, повідомили у канцелярії президента Бідх’ї Деві Бхандарі.

Очікується, що політик складе присягу 26 грудня.

Дахал відомий як Прачанда. 68-річний політик очолить уряд Непалу втретє. Він отримав підтримку 169 із 275 депутатів Палати представників — нижньої палати парламенту. Формально Дахалу ще доведеться отримати вотум довіри.

Дахала підтримали кілька партій

Призначення екс-лідера прокомуністичних повстанців прем’єр-міністром стало несподіванкою для країни. Комуністична партія Непалу (маоїстський центр), яку очолює Дахал, посіла на парламентських виборах у листопаді третє місце, здобувши лише 32 із 275 мандатів.

Політика підтримують кілька інших партій та незалежних кандидатів. Як зазначає агентство dpa, це може посилити політичну нестабільність країни, в якій часто змінюється уряд, оскільки новий прем’єр має об’єднати велику кількість партнерів.

Дахал народився в селянській сім’ї і до того, як прийти в політику, працював учителем. Він був одним із лідерів під час громадянської війни в Непалі 1996-2006 років, за якої комуністи намагалися покласти край монархії.

У результаті загинули близько 17 тисяч людей. Через два роки після закінчення індуїстська монархія була повалена. Посаду прем’єра в республіці Дахал обіймав у 2008-2009 та у 2016-2017 роках.

За виборами в Непалі стежили КНР та Індія

За даними ООН, Непал входить до найменш розвинених країн світу. Внутрішній валовий продукт на душу населення, за даними Світового банку, у 2021 році становив у цій країні приблизно 1200 доларів США.

За загальними виборами у Непалі, на яких обрали 275 членів Палати представників, уважно стежили у сусідніх Китаї та Індії, які мають там стратегічні та економічні інтереси.

Китай планує реалізувати в Непалі проекти в рамках своєї ініціативи Новий шовковий шлях і тим самим сильніше прив’язати до себе країну, зокрема за рахунок нового залізничного сполучення з Лхаси в Катманду.

Індія, зі свого боку, традиційно розглядає Непал, в якому проживає велика кількість індуїстів, як політичну кулісу і прагне тісної взаємозалежності.

Джерело: Російська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net