Прем єр Саксонії висловився за ремонт Північного потоку

Міхаель Кречмер вважає, що Північний потік потрібно відремонтувати. «Питання про російський газ не стоїть, поки йде війна», — додав він.

Прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія Міхаель Кречмер вкотре висловився за ремонт пошкодженого Північного потоку – як необхідної умови для відновлення постачання російського газу в майбутньому. Відповідну позицію Кречмер озвучив в інтерв’ю виданням Funke Mediengruppe, витяги з якого опубліковані у суботу, 14 січня.
 
«Якщо пошкодження не буде усунено, то Північний потік у довгостроковій перспективі стане непридатним для використання», — зазначив політик. За його словами, потрібно як мінімум забезпечити збереження наявних труб. Оператор повинен зробити так, щоб трубопровід за потреби можна було відремонтувати.
 
«Питання про російський газ не стоїть, поки йде війна», — наголосив Кречмер. Водночас Німеччина має «зберегти можливість після закінчення війни використовувати не лише дуже дорогий скраплений природний газ», вважає він.
 
За словами глави кабміну Саксонії, у національних інтересах — вивчити, з яких країн постачання сировини може бути дешевшим.
 
Кречмер закликав до громадського консенсусу щодо енергопостачання
 
Міхаель Кречмер також закликав до громадського консенсусу щодо енергопостачання у найближчі десятиліття. «Ціни на енергоносії, які зростають, позбавляють «кисню» підприємства по всій Німеччині», — зазначив він. На думку політика, антикризове втручання влади – правильна стратегія, проте «за допомогою окремих поспішних заходів ми не вирішимо проблему» – необхідно розібратися в її першопричинах. «У промислово розвиненій країні енергія не має бути в дефіциті», — додав він.
 
Наприкінці вересня 2022 року на двох нитках Північного потоку, а потім і на Північному потоці — 2 було виявлено загалом чотири витоки. До цього сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували у тому ж районі сильні підводні вибухи.
 
Розслідування причин пошкодження займаються в Німеччині, Данії та Швеції. Анн Лінде, яка обіймала пост міністра закордонних справ Швеції, підкреслила, що «витік газу на Північному потоці і Північному потоці — 2 у виняткових економічних зонах Данії та Швеції став наслідком вибухів, ймовірно, викликаних диверсією». Версії про диверсію дотримуються до НАТО та ЄС.
 
Довжина зруйнованої ділянки Північного потоку – 250 метрів
 
Зафрахтоване Nord Stream AG спеціально обладнане судно прибуло до місця пошкодження газопроводу у винятковій економічній зоні Швеції 27 жовтня.
 
На газопроводі Північний потік довжина ділянки труби, зруйнованої внаслідок передбачуваної диверсії, становила близько 250 метрів, повідомила компанія – оператор Nord Stream AG у листопаді 2022 року.
 
На 2 листопада було завершено початкове збирання даних на місці пошкодження першої нитки газопроводу у винятковій економічній зоні Швеції, фахівці продовжували аналізувати отримані в ході обстеження дані.
 
Джерело: DW
 
У жовтні Швеція повідомила про завершення розслідування, проведеного спільно з Данією та Німеччиною. Тоді ж було названо причину витоків на Сєвпотоках.
 
ЗМІ оцінили вартість ремонту Північних потоків

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Північний потік-2

У Німеччині не відкидають зупинку ПП-2

«Північний потік-2» і «ціна» агресії Росії: у ЄС нема єдності

Süddeutsche Zeitung: США тиснуть на Німеччину через Росію

Співголова СДПН за швидкий запуск «Північного потоку-2»

Оператор Північного потоку-2 просить дозволу на роботи

Источник: korrespondent.net