Прем єр-міністр Швеції йде у відставку

Магдалена Андерссон визнала поразку на парламентських виборах у Швеції. За попередніми даними, праві отримують 176 місць із 349 місць у парламенті проти 173 місць у лівоцентристів.

 
Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон у середу, 14 вересня, заявила про намір подати у відставку, визнавши поразку на парламентських виборах, що відбулися в країні.
 
Після підрахунку понад 99 відсотків голосів на парламентських виборах у Швеції, що відбулися 11 вересня, блок із чотирьох правих партій, що сформувався навколо лідера Помірної коаліційної партії Ульфа Крістерссона, виграє з незначною перевагою у партій лівоцентристського партії, що сформувався навколо Андерссон та її Соціал-демократичної партії. Із 349 місць у парламенті, за попередніми даними, праві (Помірна коаліційна партія, Ліберальна партія, Християнсько-демократична партія та Шведські демократи) отримують 176 місць проти 173 місць у лівоцентристів.
 
Виступаючи на прес-конференції, Андерссон зазначила, що це «незначна більшість, проте більшість».
 
«Завтра я подам прохання про відставку з посади прем’єр-міністра, і відповідальність за продовження процесу перейде до спікера та риксдагу (парламент Швеції. — Ред.)», — сказала вона, додавши, що у сформованому новому уряді очолить соціал-демократів в опозиції. На період формування нового уряду Андерссон очолить перехідний кабінет.
 
Крістерссон, який вважається найбільш вірогідним кандидатом на посаду прем’єр-міністра, вже заявив, що розпочне формування нового уряду.
 
Партія Шведські демократи
 
Поки що не відомо, чи вдасться чотирьом партіям із блоку Крістерссона зрештою домовитися про співпрацю у новому уряді. Проте результати голосування свідчать, що колись маргінальна правопопулістська партія Шведські демократи може вперше увійти до уряду скандинавського королівства. Йдучи на вибори, традиційні праві партії – Помірна коаліційна, Ліберальна та Християнсько-демократична – заявили, що будуть готові керувати країною за підтримки ультраправих.
 
Зростання популярності Шведських демократів, які виступають за посилення міграційної політики, за спостереженнями експертів, збіглося з посиленням потоку міграції до Швеції. За останні десять років ця скандинавська країна з населенням трохи менше 10 млн. людей прийняла близько півмільйона прохачів притулку.
 
Джерело: DW
 
Раніше в Міноборони України повідомили, що влада Швеції надасть ЗСУ «деякі важливі та цінні знаряддя».
 
Перед цим повідомлялося, що Україна просить у Швеції гаубиці та ракетні комплекси.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net