Правозахисники задокументували злочини РФ на півдні України

В окупованих населених пунктах Херсонської та Запорізької областей затримують та катують людей.

Human Rights Watch задокументувала випадки воєнних злочинів РФ на окупованому півдні України. Про це йдеться у звіті правозахисної організації.

«Російські сили перетворили окуповані райони півдня України на вир страху та дикого свавілля… Катування, нелюдське поводження, а також довільні затримання та незаконне позбавлення волі цивільних осіб входять в очевидні воєнні злочини, які ми задокументували», — заявила старший дослідник Human Rights Watch щодо України Юлія Горбунова.

HRW поговорила з 71 людиною з Херсона, Мелітополя, Бердянська, Скадовська та ще десяти міст у Херсонській та Запорізькій областях, які описали 42 випадки затримань та тортур, скоєних окупантами.

«Опитані люди розповідали, що їх катували або вони були свідками тортур у вигляді тривалого побиття, а в деяких випадках, тортур електричним струмом. Вони описали травми, у тому числі зламані ребра та інші кістки, вибиті зуби, сильні опіки, струс мозку, порізи та забиття», — зазначено у звіті.

Зокрема, зафіксовано тортури трьох військовослужбовців територіальних сил оборони, які перебували у полоні. Двоє із них загинули.

У всіх випадках затримання, крім одного, російські сили не повідомляли сім’ї, де перебувають їхні близькі. У низці випадків затриманих звільняли лише після того, як вони підписували заяву із обіцянкою «співпрацювати» з окупаційною владою.

«Імовірно, метою зловживань є отримання інформації та навіювання страху, щоб люди змирилися з окупацією, оскільки Росія прагне затвердити суверенітет над окупованою територією на порушення міжнародного права», — наголосили правозахисники.

Раніше HRW встановила, що російські війська влаштовували страти мирних жителів, піддавали їх катуванням та чинили інші протизаконні дії під час окупації Київської та Чернігівської областей.

Правозахисники задокументували десятки злочинів РФ у Бучі


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПримара «Леопардів»: чи Україні дадуть німецькі танки

Понад мільйон українців отримали захист в Польщі — ООН

Після резонансу YouTube повернув видалену антивоєнну серію Масяні

СюжетПодоляк: Москва воюватиме до останнього росіянина, але не в Україні

Источник: korrespondent.net