Пожежа на російському НПЗ. Що відбувається

На нафтопереробному заводі в Ангарську Іркутської області стався вибух і сильна пожежа — загинули двоє людей, ще п’ятеро постраждали.

Після торгівельних центрів у Росії несподівано почали горіти і нафтопереробні заводи. Займання на технологічній установці проммайданчика Ангарської нафтохімічної компанії почалося близько шостої ранку за місцевим часом. Вогонь поширився на площі 2,5 тисяч квадратних метрів. Під час вибуху на НПЗ було зафіксовано сейсмічну подію, яку багато місцевих жителів прийняли за землетрус.
 
Найсильніший вибух
 
«Якщо для цієї події використовувати рівняння макросейсмічного поля для землетрусів, то теоретична інтенсивність сейсмічних коливань на відстані 40 км — 2 бали, на відстані 10 кілометрів — 4,5 бали, на ближчих відстанях інтенсивність може бути вищою», — заявили в байкальській філії Єдиної геофізичної служби РАН.
 
За інформацією сейсмологів, вибух відчувався, зокрема, в Іркутську (понад 40 км від Ангарська по прямій). Внаслідок події загинули двоє співробітників НПЗ, ще п’ятеро людей постраждали — одному знадобилася госпіталізація, чотирьох відправили на амбулаторне лікування.
 
Місцеві жителі стверджують, що відчули вибухову хвилю за кілька кілометрів від епіцентру.
 
«Почалася війна»
 
Мешканка селища Мегет, розташованого за 15 кілометрів від Ангарська, розповіла, що її будинок затрясло від вибуху, а у багатьох сусідів відчинилися двері та кватирки.
 
«Я встала, щоб відкрити собаці двері, і почула сильний гул. Потім удар об стіну. Я подумала, що почалася війна. Здалося, що зараз вилетять шибки. Ми живемо в приватному будинку. Через будинок ніби хвиля пройшла, його трясло», — сказала жінка.
 
Мешканка самого Ангарська, де стався вибух, розповіла виданню, що побачивши заграву, подумала, що в їхньому районі впав літак.
 
«Ще б трохи, і вікна вилетіли. Подзвонила в паніці моя мама, вона живе на сусідній вулиці. За 30 років, які батьки тут живуть, це перший вибух такої сили на комбінаті. У листопаді там була пожежа, ми бачили заграву, але вибуху тоді не було», — сказала жінка.
 
Востаннє вогонь на території проммайданчика в Ангарську спалахував 27 листопада. Тоді спалахнула технологічна установка теплообмінника, площа пожежі склала 250 квадратних метрів. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.
 
Ангарська нафтохімічна компанія — найбільше підприємство у Східному Сибіру з переробки та випуску нафтопродуктів, що входить до складу Роснафти, щорічно на ньому переробляється близько 9 млн. тонн нафти.
 
Торгівельні центри
 
До цього сильні пожежі сталися у двох підмосковних торгових центрах. У Хімках повністю згорів будівельний магазин OBI, а в Балашихі — гіпермаркет Будтракт. Площа пожежі у будівельному гіпермаркеті у Балашихі досягла 10 тис. кв. м, площа пожежі в OBI оцінювалась у 17-18 тис. кв. м.
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net