Повна ізоляція. Росію кинули навіть в ОДКБ

Навіть ті, кого прийнято називати союзниками Москви, не поспішають підтримувати Росію у війні проти України.

 
Росія у розв’язаній нею війні проти України продовжує залишатися на самоті, лише посилюючи власну ізоляцію. Саміт держав-членів ОДКБ, який відбувся 16 травня в Москві, повинен був цю тезу хоч якось оскаржити, але не вийшло. Він лише продемонстрував небажання будь-якої країни підтримувати розв’язану Путіним війну проти України.
 

Усі промовчали
 
Вигляд дедалі більшої ізоляції Кремля повністю був продемонстрований на російському державному телебаченні. Із шести членів ОДКБ, присутніх на засіданні у Москві, лише один — Білорусь — висловився за підтримку позиції РФ щодо України. Білорусь надала Кремлю свою територію як плацдарм для атак по Україні, але вступати у війну на стороні Москви Олександр Лукашенко так і не наважився.
 
«Припускалося, що це будуть святкові збори, присвячені 30-річчю заснування групи. Але це перетворилося на демонстрацію розбіжностей серед деяких дружніх сусідів Путіна», — зазначає New York Times.
 
Першим у телевізійній версії саміту виступав білоруський диктатор Олександр Лукашенко. Він підтримав війну Путіна в Україні, хоча білоруські війська до неї не приєдналися, і розкритикував інших членів ОДКБ за те, що вони недостатньо підтримали РФ і Білорусь, які зіткнулися із західними санкціями.
 
«Ми зараз так само пов’язані узами солідарності та підтримки? Можливо, я помиляюся, але, як показали останні події, схоже, що відповідь негативна» — сказав він.
 
Казахстан, наприклад, заявив, що не допоможе Росії оминути міжнародні санкції. На голосуванні Організації Об’єднаних Націй 2 березня, яке засуджує вторгнення в Україну, Білорусь була єдиною пострадянською країною, яка стала на бік Росії.
 
«Погляньте, як монолітно голосує та діє Європейський Союз. Якщо ми розділимося, нас просто розчавлять і розірвуть», — заявив на саміті ОДКБ Лукашенко.
 
У підсумку лідери інших членів ОДКБ — Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану — все одно не згадали Україну у своїх телевізійних виступах.
 
Питання про відправку військ ОДКБ в Україну взагалі не порушувалося. Влада Казахстану до і відразу після початку «спецоперації» заявляла, що війська ОДКБ не воюватимуть в Україні.
 
Приходить усвідомлення?
 
Того ж дня, 16 травня, в одній із головних пропагандистських програм російського ТБ — 60 хвилин, — яку веде Ольга Скабєєва, запрошений військовий експерт, полковник у відставці Михайло Ходаренок заявив, що для російської армії ситуація в Україні лише погіршуватиметься і з неї треба виходити.
 
Оцінюючи геополітичну обстановку, Ходаренок поскаржився на те, що Росія перебуває у повній ізоляції.
 
«Все-таки найголовніший недолік нашого військово-політичного становища в тому, що ми якось у повній геополітичній самоті і практично проти нас, ну як би нам не хотілося цього визнавати, увесь світ… Що стосується Індії та Китаю, про які ви говорите, то їхня підтримка нашої країни не є прямо такою безумовною. Не можна визнати нормальною ситуацію, коли проти нас коаліція із 42 країн, а наші можливості у військово-політичному та військово-технічному плані таки обмежені. З неї у будь-якому разі нам треба виходити», — зазначив російський експерт.
 
Скабєєва після виступу Ходаренка заявила: «Те, що зараз відбувається, нормальним мало хто вважає. Але ще раз кажу, це вимушений захід. На кону наше існування. Здатися неможливо. Знайти спільну мову з тими, хто виступає за наше зникнення, неможливо. Доведеться іти до кінця — і тут уже хто зможе».
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net