Посол США в ООН: Росія має намір стерти Україну з карти світу

Вашингтон бачить все більше ознак того, що Москва закладає умови для спроби анексії Донецької, Луганської, Херсонської та частини Запорізької областей України.

За словами посла США в Організації Об’єднаних Націй (ООН), більше не повинно бути жодних сумнівів, що Росія має намір розчленувати Україну «і повністю видалити її з карти світу». Про це Лінда Томас-Грінфілд заявила пізно увечері у п’ятницю, 29 липня, на засіданні Ради безпеки ООН, присвяченого ситуації в Україні.

Як зазначила посол США, Вашингтон бачить все більше ознак того, чи Москва закладає умови для спроби анексії Донецької, Луганської, Херсонської та частини Запорізької областей України. Для чого «в районах, що утримуються Росією, створюються маріонеткові органи влади з метою проведення фіктивних референдумів або прийняття декретів про приєднання до Росії», — наводить висловлювання дипломата агентство AP. При цьому, за словами Томас-Грінфілд, глава МЗС Росії Сергій Лавров «навіть заявив, що це військова мета Росії».

Американський дипломат розкритикувала ті держави, які заявляють, що «безпека однієї країни не повинна забезпечуватись за рахунок безпеки іншої», поставивши риторичне питання: як вони тоді називають вторгнення Росії в Україну. Вона не назвала жодної країни, але цю думку часто висловлювали в ООН представники Китаю. Зокрема, заступник посла Піднебесної в ООН Ген Шуан заявив на засіданні Ради безпеки: «Спроби поставити власну безпеку вище за безпеку інших, зміцнити військові блоки, встановити абсолютну перевагу… приведе тільки до конфлікту та конфронтації, розколе міжнародне співтовариство».

Томас-Грінфілд також розкритикувала країни, які закликають усіх до дипломатії, не називаючи Росію. «Давайте скажемо ясно: дії Росії, що продовжуються, є перешкодою для вирішення цієї кризи», — наголосила вона. І знову не стала називати жодну країну, хоча такого підходу дотримується значна кількість держав в Африці, Азії та Близькому Сході, нагадує AP.

Джерело: DW

Нагадаємо, Сергій Лавров заявив, що військові цілі Москви в Україні «тепер виходять за межі Донбасу», Москва націлена на Херсонську та Запорізьку області.

За його словами, цілі Росії розширяться, якщо Захід продовжить доставляти Києву зброю великої дальності як високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS.

У ГУР вважають, що такими заявами Кремль «створює ґрунт для вирішення статусу тимчасово окупованих територій на півдні» шляхом анексії.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net