Посол Мельник — прем єру Саксонії: Ви небажаний гість в Україні

Андрій Мельник, який залишає посаду посла України в Німеччині, звинуватив прем’єр-міністра землі Саксонія в тому, що той грає на руку Путіну. «Я запросив вас до України. Це запрошення скасовується», — заявив дипломат.

Андрій Мельник, який залишає посаду посла України в Німеччині, скасував запрошення прем’єр-міністру німецької федеральної землі Саксонія Міхаелю Кречмеру відвідати Київ. Про це Мельник написав увечері 27 серпня в Twitter.

«Своєю абсурдною риторикою про заморожування російської війни ви граєте на руку (президенту РФ Володимиру — ред.) Путіну і розпалюєте агресію Росії. Я запросив вас до України. Це запрошення скасовується. Вас не бажають бачити. Крапка», — заявив дипломат.

Прем’єр Саксонії: Від гарячої війни до замороженого конфлікту

Напередодні Кречмер в ефірі німецького суспільно-правового телеканалу ZDF назвав дискусії щодо війн в Україні надто однобокими. «У Москві сидить жахливий воєнний злочинець? Це так. Зараз він не хоче вести переговори? Це теж так. І це означає, що цей конфлікт можна виграти тільки на полі бою? Ні, це не так», — сказав він. 

За його словами, дипломатія дозволяє розмовляти, навіть «якщо у вас зовсім різні думки, якщо ви — вороги». «Ми повинні спробувати забезпечити створення замороженого конфлікту з цієї гарячої війни, ситуації, яку ми маємо в багатьох інших частинах світу, щоби уможливити переговори в найближчі роки чи навіть десятиліття», — заявив він.

Прем’єр Саксонії підтримав постачання зброї Україні та санкції проти Росії, але стверджував, що вони не будуть стійкими в довгостроковій перспективі. Тому, на його думку, надзвичайно важливо наполягати на переговорах «чим швидше, тим краще».

Раніше ліве крило Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) закликало до припинення вогню в Україні та проведення мирних переговорів з РФ. У заяві під назвою «Зброя має замовкнути» автори пишуть, що фундаментальне покращення відносини з Росією можливе лише у «постпутінську епоху», але до того часу «необхідно знайти спосіб співіснування з російським урядом, який виключає подальшу військову ескалацію», а в результаті «повинна мати місце угода між Україною та Росією». Мельник відреагував на звернення так: «Боже милостивий, чи можливо ще врятувати цю партію? Господи, як можна бути таким безсердечним і настільки забути історію?».

Напруженість між Києвом і Берліном

Протягом семи років на посаді посла України в Німеччині Мельник запам’ятався низкою різких заяв щодо керівництва ФРН. Він неодноразово звинувачував колишнього канцлера Ангелу Меркель й екс-міністра закордонних справ, нинішнього президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра у тому, що їхня політика вмиротворення щодо Москви уможливила напад Росії на Україну.

У квітні Україна повідомила Штайнмаєру, що його візит до Києва небажаний. У німецькому уряді  відповіли, що в такому разі жоден міністр не зможе відвідати країну. Мельник підключився до дебатів, припустивши, що канцлер Німеччини Олаф Шольц просто образився. При цьому він використав яскравий ідіоматичний вислів, який у дослівному перекладі звучить як «видає із себе скривджену ліверну ковбасу». Через півтора місяця Мельник визнав вислів «дипломатично недоречним», зазначивши, що має намір вибачитися перед канцлером при особистій зустрічі.

Джерело: Українська служба DW

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net