Помер останній з прокурорів Нюрнберзького процесу

Суд над головними нацистськими військовими злочинцями у Нюрнберзі тривав з 20 листопада 1945 року до 1 жовтня 1946 року. Чотирнадцятьох з 22 обвинувачених було засуджено до страти.

 
Помер останній прокурор Нюрнберзького процесу Бенджамін Ференц, йому було 103 роки. Він був відповідальний за обвинувальні вироки щодо 22 командирів нацистських батальйонів смерті. Про смерть чоловіка у неділю, 9 квітня, повідомив син Ференца телеканалу NBC. 
 
Нюрнберзький процес проходив у Нюрнберзі після закінчення Другої світової війни та був судом над військовими злочинцями нацистської Німеччини.
 

 
Бенджаміну Ференцу на момент початку процесу було 27 років. Тоді він виступав як обвинувач в окремому процесі над членами так званих айнзацгруп, або есесівських підрозділів, які займалися масовим знищенням людей на окупованих територіях країн Європи та СРСР.
 
Телеканал наголошує, що тоді у справі проходили 22 особи, яких визнали винними у вбивстві понад 1 мільйон людей. 14 обвинувачених засудили до страти, але пізніше стратили лише чотирьох.
 
Після процесу Ференца було призначено відповідальним за повернення майна, захопленого нацистами, власникам або їхнім спадкоємцям, а також він допомагав укладати угоду про компенсації жертвам Голокосту з урядом Західної Німеччини.
 
Він виступав за створення Міжнародного кримінального суду та критикував рішення Росії відправити війська в Україну.
 

Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Росії Марії Олексіївни Львової-Белової. Їх підозрюють у причетності до незаконної депортації українських дітей. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net