Польща та Фінляндія пропонують конфіскувати активи РФ на користь України

Обидві країни мають намір просувати конфіскацію активів на наступному саміті Європейського Союзу. Також прем’єри Польщі та Фінляндії звернулися до українців.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у ході свого візиту до Фінляндії в неділю, 20 листопада, запропонував конфіскувати активи Росії в ЄС на користь України, а фінський прем’єр Санна Марін підтримала цю ідею, повідомляє Yle.
 
Так, під час брифінгу в Гельсінкі Моравецький заявив, що у зв’язку з війною в Україні необхідно вжити жорсткіших заходів проти Росії. Зокрема, Польща та Фінляндія планують просувати конфіскацію активів на наступному саміті ЄС.
 
За словами польського прем’єра, конфісковані кошти мають бути використані на користь України.
 
«Ми повинні вдарити по Росії сильніше, ніж вона очікує», — наголосив Моравецький.
 
У свою чергу глава уряду Фінляндії підтримала пропозицію свого колеги.
 
«Сподіваюся, що (Європейська) комісія знайде правові рішення для імплементації цих заходів», — сказала Марін.
 

Також прем’єри Польщі та Фінляндії звернулися до українців та заявили про свою підтримку.

 

«Ми повністю підтримуємо Україну в її боротьбі проти Росії. Ми за вас та разом з вами, коли ви захищаєте свою країну та європейські цінності», — заявила Сана Марін.

 

Матеуш Моравецький наголосив, що українці борються за свою свободу та суверенітет.

 

«Але ми твердо відчуваємо, що ви також боретеся за європейські цінності, європейську безпеку та європейське майбутнє. Тому у вас завжди буде наша підтримка. Це будуть не лише слова, але дії та факти», — заявив польський прем’єр.

 

 
Крім того, прем’єри обговорили майбутнє членство Фінляндії в НАТО, актуальні питання ЄС та двосторонні відносини. Для Моравецького це був перший візит до Фінляндії від часу перебування на посаді глави уряду Польщі у 2017 році.
 
Нагадаємо, у жовтні Моравецький пропонував поділити активи РФ між Україною та ЄС. Він заявив, що Польща «зазнає величезного напруження, пов’язаного з війною в Україні».
 

Нагадаємо, 14 листопада Генасамблея ООН підтримала резолюцію, якою пропонується запровадити механізм компенсації збитків Україні внаслідок війни, розв’язаної Росією. Документ підтримали 94 країни, утрималось — 74, проти — 13.

Після цього президент Володимир Зеленський заявив, що Росії доведеться заплатити Україні репарації за збитки від війни — це тепер частина міжнародно-правової реальності.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетЧи можна змусити Росію сплачувати репарації Україні

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЗахідна преса: Ніхто не хоче прямої конфронтації РФ і НАТО

СюжетЩо відомо про радянські системи С-300

Источник: korrespondent.net