Половина росіян виступають за мирні переговори з Україною – опитування

Часткова мобілізація та низка невдач російської армії на фронті переконали громадян Росії у необхідності миру.

 
Практично 55% громадян Росії виступають за мирні переговори з Україною – таким чином, за останні півроку кількість «прихильників миру» зросла вдвічі. Чверть росіян бажають продовження бойових дій проти України. Про це у середу, 30 листопада, повідомляє Медуза з посиланням на дані останнього закритого соцопитування Федеральної служби охорони і джерел, близьких до адміністрації президента РФ.
 
ЗМІ стверджує, що подібні дослідження робляться на замовлення Кремля і лише для «внутрішнього використання».
 
«Російська влада помітила зниження суспільної підтримки війни на тлі постійних поразок на фронті і мобілізації», – сказано у повідомленні.
 
Ставлення росіян до війни різко погіршилося саме останнім часом – після мобілізації. У липні опитування показували, що за мирні переговори виступають лише 30% росіян.
 
Результати цих опитувань збігаються з результатами жовтневого опитування Левада-Центру – єдиного великого незалежного соціологічного центру у Росії, де «за» та «радше за» мирні переговори виступили 57% респондентів, стверджує ЗМІ.
 
У тому ж опитуванні «за» та «радше за» продовження бойових дій проголосували 27% росіян.
 
У Левада-Центрі вважають, що така різка зміна суспільної думки пов’язана з «небажанням громадян особисто брати участь у воєнних діяннях». Але там зазначають, що підтримка самих бойових дій залишається високою, хоча «бажання особисто брати у цьому участь у людей досить невелике».
 
Видання, посилаючись на джерела, близькі до адміністрації президента Росії, повідомило, що з цієї причини Кремль у майбутньому планує обмежити кількість відкритих опитувань про ставлення росіян до війни.
 
Кореспондент.net писав раніше, що рівень тривожності серед населення РФ на тлі оголошення мобілізації зріс за тиждень із 35% до 69%.
 
Крім того, ми повідомляли, що кількість росіян, які виступають за початок переговорного процесу, зросла після оголошення мобілізації.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net