Похорон Риму . Франциск знов розгнівав українців

Глава Католицької церкви назвав затяту решистку Дар’ю Дугіну «невинною жертвою війни» та висловив співчуття.

Папа римський Франциск, який спочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україні відзначився безліччю одіозних висловлювань, знову розсердив українців. Глава Католицької церкви висловив свої співчуття щодо смерті російської пропагандистки Дарії Дугіної. Людину, яка неодноразово закликає до знищення України та українців, він назвав «невинною жертвою війни». Кореспондент.net розповідає подробиці.

 

«Думаю про бідну дівчину»

Папа римський Франциск виступив зі зверненням з нагоди півроку війни в Україні, в якому висловив сподівання на її швидке завершення, а також наголосив, що за війну розплачуються «невинні» люди з обох боків.

«Так багато українських та російських дітей стали сиротами. Сирітство не має національності – ці діти втратили своїх батьків чи своїх матерів незалежно від того, росіяни вони чи українці», – сказав понтифік.

У зверненні він згадав російську пропагандистку Дар’ю Дугіну, дочку «наставника Путіна» та головного ідеолога сучасної Росії Олександра Дугіна.

«Думаю про бідну дівчину, підірвану бомбою, яку заклали під сидіння автомобіля в Москві. Невинні платять за війну! Давайте ж подумаємо про це і скажемо один одному: війна — це божевілля», — сказав він.

 

Чому Дугіна розпалювач війни, а не безневинна жертва

Дугіна поділяла погляди батька, підтримувала вторгнення в Україну та займалася антиукраїнською пропагандою. Вдень 24 лютого вона написала: «Вчора вночі йшла пустельною московською вулицею і вдалині, на будинку вився російський прапор. І тихий шелест, росіяни йдуть. Жіноча інтуїція — потужна. Чомусь звернула увагу на це затишшя і прапор. У голові гасло — «Імперія, будь!.. Я прокинулася, і імперія збулася».

Цього літа Дугіна знімала пропагандистський фільм на руїнах заводу Азовсталь та писала книгу про вторгнення Росії до України. Напередодні своєї загибелі в ефірі одного з телеканалів вона вимагала створення «трибуналів для цих нелюдів» і говорила, що «росіяни відвоюють жителів Донбасу у смерті».

Посол України у Ватикані Андрій Юраш розкритикував звернення понтифіка, назвавши «розчаровуючими» його слова про те, що Дугіна стала «невинною жертвою» війни.

«Не можна говорити одними категоріями про агресора і потерпілого, про ґвалтівника і жертву. Як можна було назвати ідеолога російського імперіалізму невинною жертвою? Її вбили росіяни, щоб зробити з неї мученицю і підняти її на щит війни», — пояснив дипломат у Twitter.

Секретар РНБО Олексій Данилов також заявив, що Платонову вбили російські спецслужби. «Нам від цієї людини ні холодно, ні спекотно… ФСБ зробила цю річ — і зараз буде вказувати, що це зробили хтось із наших. тонію брюнеткою».

Ми не працюємо так. Ми маємо більш потужні завдання, які виконують наші хлопці. До підриву цієї дами ми не маємо жодного відношення», — сказав він.

Нагадаємо, у ФСБ РФ вже «знайшли» винних у вбивстві — це, за версією російських спецслужб, Наталія Вовк із Азова з маленькою донькою та котом у перенесенні на MINI Cooper, яка в’їхала до Росії білявкою, а виїхала до Естонії брюнеткою.

Данилов зазначив, що Дугіна разом із батьком критикувала тривалість «спецоперації» та закликала діяти жорсткіше, а російські спецслужби починають прибирати тих людей, які критикують «успіхи» війни.

 

Франциск і «гавкіт НАТО біля воріт Росії»

На чолі з папою Франциском 15 квітня відбулася традиційна Хресна хода, де уродженки України та Росії спільно пронесли процесійний хрест.

Пізніше він неоднозначно висловився про хвилю переселенців з України, яких, за його словами, в Європі приймають краще за інших біженців.

У червні папа римський заявив, що не підтримує російського правителя Володимира Путіна, але відмовився говорити про «добре і зло» у контексті війни Росії проти України.

«Ми повинні відійти від звичайної моделі Червоної Шапочки: Червона Шапочка була гарною, а вовк поганим. Тут немає метафізичного добра і зла. З’являється щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються», — сказав тато, коментуючи війну в Україні.

Він підтримав ідею «одного з глав держав», що «росіяни — імперці» і НАТО не повинно «гавкати біля воріт Росії».

«Ми не бачимо всієї драми, що розгортається, за цією війною, яку, можливо, якось спровокували або не запобігли. І я спостерігаю інтерес до випробувань і продажу зброї. Це дуже сумно», — заявив Франциск.

На початку липня понтифік сказав, що дуже хоче приїхати до Києва. Але, насамперед, він планує поїздку до Москви.

 

Реакція соцмереж на заяву папи римського

 

pic.twitter.com/yN0dohrZ46

— Віталій Чуксін (@vovabonjour) August 25, 2022

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net