Побоювання казахів щодо війни з Росією зросли вдвічі — опитування

Кількість людей, які вважають, що Росія може вторгнутися до Казахстану, зросла з 8,3% до 15%.

Число казахів, які вважають, що Росія може вторгнутися до їхньої країни, подвоїлося за останні пів року. Про це свідчать результати опитування, яке провело Бюро експрес-моніторингу громадської думки Demoscope разом із дослідницьким центром PaperLab.

 

Станом на травень 2023 року 21% казахів підтримують Україну, 12,8% опитаних симпатизують Росії. 59,8% громадян Казахстану дотримуються нейтралітету у питанні війни Росії проти України. 

Ці дані збігаються із цифрами аналогічного опитування у грудні минулого року.

Проте кількість людей, які вважають, що Росія може вторгнутися до Казахстану, зросла з 8,3% у попередньому опитуванні до 15%.

Майже третина респондентів заявила, що їхнє сприйняття Росії погіршилося через війну, більше половини заявили, що воно не змінилося, і лише 4,7% заявили, що воно покращилося.

 

Загалом події в Україні цікавлять 70% казахів, лише 24% кажуть, що їх не турбує геополітична ситуація, що склалася внаслідок вторгнення Росії на територію України.

 

Що стосується перемоги у війні, 10% казахів думають, що переможе Росія, 8,9% вірять в Україну. 54% респондентів заявили, що бажають «компромісу» у цьому питанні, ще 27,1% — не знають, як все закінчиться.

 

Опитування проводилося з 3 до 12 травня серед 1100 респондентів.
 
У Казахстані проживає близько 3 млн етнічних росіян. Країна має найдовший у світі безперервний сухопутний кордон із Росією.

Раніше повідомлялося, що комітет національної безпеки Казахстану розслідує десять кримінальних справ щодо фактів участі казахстанців у війні в Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net