Південна Корея вперше допустила можливість військової допомоги Україні

Сеул готовий вийти за рамки гуманітарної підтримки Києва у разі ситуації, «з якою міжнародна спільнота не зможе миритися».

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Сеул може розширити підтримку України, вийшовши за рамки гуманітарної та економічної допомоги, якщо вона зазнає великомасштабного цивільного нападу. Про це 19 квітня повідомило агентство Reuters.

В інтерв’ю напередодні державного візиту до США південнокорейський лідер зазначив, що його уряд вивчає засоби захисту та відновлення України.

«Якщо виникне ситуація, з якою міжнародна спільнота не зможе миритися, наприклад, великомасштабний напад на мирних жителів, масове вбивство або серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати тільки на гуманітарній або фінансовій підтримці», — зазначив він.

Агентство наголосило, що Сеул вперше заявив про готовність надати зброю Києву більш ніж через рік після того, як відкинув таку можливість.

Південна Корея — ключовий союзник США та великий виробник артилерійських боєприпасів. При цьому досі вона намагалася уникнути протидії Росії через свої компанії, які там працюють, і впливу Москви на Північну Корею, незважаючи на зростаючий тиск з боку західних країн щодо постачання зброї.

«Я вважаю, що не буде обмежень щодо підтримки захисту та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення як відповідно до міжнародного, так і внутрішньодержавного права. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, які беруть участь у війні, та події на полі бою, ми вживемо найбільш відповідних заходів», — заявив Юн Сок Йоль.

Раніше повідомлялося, що торік Пентагон звернувся до Південної Кореї щодо передачі Україні боєприпасів із американських запасів. Сеул виступив проти доставки снарядів безпосередньо, і в результаті було досягнуто компромісу: артилерійські снаряди з Південної Кореї домовилися відправляти для поповнення американських запасів в інших місцях.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net