Після війни в Україні Європол створить групу щодо обігу зброї

Європол стурбований, що після війни в Україні чисельна зброя може потрапити до рук злочинців.

Європол створить групу, яка опікуватиметься питанням зброї після війни в Україні, оскільки Європа хоче уникнути потенційного повторення балканського сценарію 90-х років. Про це у неділю, 29 травня, повідомляє DW.

«Колись війна закінчиться. Ми хочемо запобігти ситуації, яка була 30 років тому під час війн на Балканах. Зброя того періоду використовується злочинними угрупованнями і зараз. Ми повинні знайти шлях, як розібратися в ситуації після можливого закінчення війни. Ми створимо міжнародну робочу групу для вирішення цього питання», — наголосила виконавчий директор відомства Катрін де Болле.

Вона вказала на те, що Європолу відома прихована активність в’їзду з території ЄС в Україну та у зворотному напрямку осіб, відомих своїми терористичними та екстремістськими поглядами та готових до застосування насильства.

«Ситуація дуже динамічна і фрагментована, і ми отримуємо різні цифри від наших європейських партнерів. Особи, які виїжджають в Україну, є неоднорідною групою, члени якої відрізняються за досвідом та ідеологією», — наголосила де Болле.

Вона також повідомила, що спостереження ведеться і за особами, які повернулися з України та «яким жорстокість військової дійсності стала не під силу».

Раніше в Європолі заявили про початок операції Оскар, метою якої є допомога країнам ЄС у пошуку активів, які підпадають під антиросійські санкції Євросоюзу.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net