Переляк диктатора? Путін скасував прес-конференцію

Президент Росії Володимир Путін вперше за 10 років не став проводити великої прес-конференції за підсумками року.

Володимир Путін у рік, коли він напав на Україну, вирішив не проводити традиційну підсумкову прес-конференцію. Звісно, подібні дійства завжди нагадували уявлення, з питаннями на кшталт “що Путін загадав у Діда Мороза”, проте тепер навіть будь-яка можливість поставити російському диктатору питання на актуальну тему відсутня.
 
Офіційне пояснення
 
За словами речника президента Дмитра Пєскова, великої прес-конференції Володимира Путіна цього року не буде, але Кремль розраховує, що глава держави поспілкується з журналістами «під час закордонних поїздок».
 
Вперше так звана велика прес-конференція Володимира Путіна відбулася ще у 2001 році, а після його повернення до Кремля у 2012 році вони щороку проходили у грудні. Усі вони були довгими (у середньому тривали близько 4 годин).
 
Наприклад, на питання про резонанське розслідування Bellingcat, The Insider та Der Spiegel про те, що опозиціонера Олексія Навального отруїли співробітники ФСБ, пояснення Путіна звелося до фрази про те, що якби Росія хотіла отруїти Навального, то довела б справу до кінця.
 
Цього року Путін досі не виступав із зверненням до Федеральних зборів. Прес-секретар президента у понеділок не зміг відповісти на запитання, чи послання відбудеться до кінця року. За його словами, це питання «треба уточнити».
 
Не хоче звітувати
 
«Не можна сказати, що в країні нічого не відбувається — відбувається стільки, що за місяць зараз вміщується набагато більше, ніж в інший рік», — вважає політолог Аббас Галлямов.
 
За його словами, «розповісти про якусь конкретику в рамках повсякденних заходів Путін ще може, а от поговорити про перспективи країни в цілому, про довгострокові цілі, про стратегію руху — вже не в змозі».
 
Втім, політолог Тетяна Станова причину скасування заходів бачить не в тому, що Путіну нема чого сказати, а в тому, що йому не хочеться це робити.
 
«Чим більше сил і енергії йде у Путіна на «глобальні» теми, тим менше у нього бажання витрачатися на «дрібниці» на кшталт прямих ліній або прес-конференцій», — пише експерт у своєму телеграм-каналі.
 
За її словами, російський президент має «психологічне небажання «звітувати»: «Для зовнішніх аудиторій він може і так би мовити все, що вважатиме за потрібне — привід знайдеться, а спілкуватися з внутрішньою аудиторією він не бачить сенсу. Нехай цим підлеглі займаються…»
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net