Парламент Швейцарії назвав умову постачання озброєння Україні

Наразі депутатами швейцарського парламенту висунуто п’ять пропозицій щодо організації процедури реекспорту швейцарських озброєнь та боєприпасів.

Нижня палата парламенту Швейцарії (Національна рада) ухвалила рішення, що дозвіл на постачання озброєння країні, що воює, можливий тільки у разі засудження Радбезом ООН агресивної війни проти неї. Про це у четвер, 9 березня, повідомляється на сайті швейцарського парламенту.
 
«Федеральна рада (уряд Швейцарії — ред.) повинна мати можливість у виняткових випадках дозволити реекспорт виробленої у Швейцарії зброї, якщо Рада Безпеки ООН засудить агресивну війну», — йдеться у повідомленні.
 
Насправді ж Собез ООН не може засудити агресію проти України, оскільки Росія як постійний член Ради Безпеки ООН заблокує ухвалення будь-якої резолюції, в якій засуджуватиметься розв’язана нею війна проти України.
 
Втім, голосування Нацради не означає завершення дискусії щодо експорту зброї швейцарського виробництва. Відомо, що на розгляді в парламенті країни знаходяться принаймні ще чотири пропозиції щодо форматів, у рамках яких Швейцарія, залишаючись нейтральною, могла б дозволяти експорт та реекспорт продукції свого ВПК навіть у країни, залучені до збройних конфліктів.
 
Серед іншого обговорюється виняток у рамках «Lex Ukraine». Комітет з питань політики безпеки Ради кантонів пропонує дозволити уряду обмежити термін дії декларацій про нереекспорт до п’яти років за певних умов.
 
Нагадаємо, Рада кантонів — верхня палата парламенту Швейцарії після багатогодинних дебатів відхилила клопотання, яке передбачало надання Україні озброєння швейцарського виробництва.
 
Раніше ЗМІ писали, що Швейцарія розглядає можливість допомогти Україні із танками Leopard.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net