ПАР вигадала, як уникнути арешту Путіна за ордером МКС

Правляча партія ПАР Африканський національний конгрес прийняла рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду.

 
Правляча партія Південно-Африканської Республіки Африканський національний конгрес прийняла рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Про це повідомив у вівторок, 25 квітня, президент ПАР Сиріл Рамафоса.
 
«Рішення АНК про вихід з Міжнародного кримінального суду пояснюється упередженістю МКС щодо певних ситуацій», — сказав він після переговорів з президентом Фінляндії Саулі Нійністе, який перебуває в Преторії з державним візитом.
 
Для виходу з МКС необхідне відповідне рішення національного парламенту ПАР. Африканський національний конгрес має більшість у нижній палаті парламенту країни.

Зазначимо, що влада ПАР досі не засудила вторгнення Росії в Україну.

Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Белової. Їх підозрюють у причетності до незаконної депортації українських дітей.

Президент РФ Володимир Путін запрошений на 15-й саміт БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай Південна Африка) до ПАР у серпні цього року попри виданий МКС ордер на його арешт.

Уряд країни розглядав усі юридичні варіанти, аби уникнути виконання ордера Міжнародного кримінального суду щодо арешту Путіна.

Ситуацію з ПАР, яка ратифікувала Римський статут та офіційно запросила Путіна на саміт БРІКС, раніше прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net