Папа Римський заявив про велику повагу до російського гуманізму

Папа Римський згадав російського письменника Федора Достоєвського, який, за словами понтифіка, досі «надихає християн до осмислення християнства».

 

Папа Римський Франциск заявив, що жорстокість російських військових, з якою вони діють в Україні, не притаманна російському народові.
 
«Мене вражає — і тому я вживаю слово «багатостраждальна» (дослівно: «martoriata» — «піддана мукам» від «martoriare» — «катувати, мучити») — ця жорстокість, яка не притаманна російському народу, можливо… тому що російський народ — це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, тому що маю велику повагу до російського народу, російського гуманізму», — сказав Франциск у спілкуванні з журналістами під час повернення з Бахрейну, повідомляє Vatican News.
 

Папа Римський згадав російського письменника Федора Достоєвського, який, за словами понтифіка, досі «надихає християн до осмислення християнства».

«У мене є велика прихильність до російського народу, і така сама велика прихильність до українського народу», — сказав Франциск.

 

Він також розповів, що у дитинстві знав одного українського священика, який навчив його служити під час української літургії.

 

«Тому мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких є прихильність. І не лише я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей із позитивними результатами», — сказав він.

 

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон попросив Папу Римського Франциска закликати Володимира Путіна, патріарха РПЦ Кирила та президента США Джо Байдена «сприяти мирному процесу» в Україні.

 

 

 

 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net