Падіння цін на нафту та газ стимулює економічне зростання на Заході — ЗМІ

Падіння цін на енергоносії допомагає пояснити несподівано високі економічні показники цього року у США та Європі.

 

Падіння цін на нафту та природний газ знижує витрати домогосподарств, зміцнює довіру, послаблює тиск на державні бюджети та може збільшити виробництво в єврозоні приблизно на 1,5%, повідомляє The Wall Street Journal.
 
Падіння цін на енергоносії допомагає пояснити несподівано високі економічні показники цього року у США та Європі. Менеджери ланцюгів поставок по обидва боки Атлантики зараз налаштовані оптимістичніше, ніж за останні місяці, згідно з бізнес-опитуваннями S&P Global, які вважаються надійним індикатором майбутнього зростання.
 
Виграш для домогосподарств, бізнесу та урядів також компенсує зростання вартості запозичень, оскільки центральні банки підвищують процентні ставки, щоб охолодити історично високу інфляцію.
 
Ціна бареля нафти впала більш ніж на третину з середини минулого року, приблизно до 77 доларів зі 121 долара, що нижче за довоєнний рівень, оскільки ринки пристосувалися до західного ембарго на російські поставки і нафту було вивільнено з аварійних резервів.
 
У Європі базові оптові ціни на природний газ впали майже на 90% з літа минулого року, досягнувши найнижчого рівня з 2021 року завдяки теплій погоді, економії та збільшенню імпорту.
 
Зниження цін на природний газ означає величезну економію витрат для Європи, що дорівнює близько 3,5% валового внутрішнього продукту цього року для Італії та близько 2% ВВП для Німеччини, Португалії та Іспанії, згідно з даними Capital Economics.
 
Загалом, за оцінками Capital Economics та Berenberg Bank, енергетичний стимул може збільшити виробництво в єврозоні приблизно на 1,5%, що приблизно еквівалентно річному зростанню.
 
Споживча довіра значно зросла по обидва боки Атлантики останніми місяцями, змінивши торішнє падіння. Це може означати, що домогосподарства витрачають більше грошей, які вони заощадили під час пандемії, що сприятиме подальшому зростанню, кажуть економісти.
 
Нагадаємо, що ціна природного газу в Європі на біржових торгах опустилася нижче за $450 за 1 тис. куб. м уперше з липня 2021 року. Газ дешевшає незважаючи на похолодання на початку весни. Через це відбір із європейських ПСГ перебуває на історичному максимумі.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net