Орест Сохар: Кремль реконструирует антиутопию. Это даже не Северная Корея — Блоги | OBOZREVATEL

Кремль прошмигнув етап диктатури, і вже реконструює антиутопію. Це навіть не Північна Корея.

Відтепер у рашистів за вбивство чи за зґвалтування дають менше, ніж коли назвати злочинця бандитом чи ґвалтівником.

Держдума ухвалила закони про кримінальне та адміністративне покарання за публічну дискредитацію бойовиків: порушникам загрожує до 15 років.

Це типова ознака антиутопії: критика влади, її адептів розглядається як злочин проти держави, і суворо карається. Водночас насильницькі злочини, такі як вбивство, мають применшену важливість через відсутність відповідальності уряду перед громадянами.

В романі «1984» Орвела є термін як «злочин думкою»: Сміт, працівник МінПравди, здатен до самостійного мислення та критичного ставлення до суспільства, що робить його небезпечним для держави. Саме за подібні «думкозлочини» зараз і переслідуються численні росіяни.

Суд Єкатеринбурга заарештував колишнього мера міста за публікацію «В Контакте» екстремістської символіки, хоча опозиціонер навіть не зареєстрований у соціальній мережі.

У Москві суд заарештував громадянина за «поширення екстремістських матеріалів» після доносу пасажира метро, який підглянув у його телефон. Доноси пишуть сусіди, колеги по роботі, «активісти».

Уряд контролює весь інтернет, мобільний звʼязок, а тепер ось зобовʼязав компанії зберігати дані внутрішньої активності користувачів, включно з ІР кожного юзера та історією його походеньок.

Незабаром саджатимуть за відсутність акаунта в соцмережах (мовляв, і так знаємо, про що ти, падлюка, мовчиш).

Можу привести ще декілька цитат з роману «1984», в яких ви впізнаєте сучасну Московію:

«Війна — це мир, свобода — це рабство, незнання — це сила,» — гасло правлячої партії.

«Хто контролює минуле, той контролює майбутнє. Хто контролює теперішнє, той контролює минуле.» — цитата, яка показує, як «великий брат» змінює історію, щоб змусити громадян вірити у те, що йому потрібно.

Цікаво, а фюрер здогадується, що Орвел писав антиутопію, а не інструкцію?

Підписуйтеся на «Орестократію». (https://t.me/orestokratiia)
Источник: www.obozrevatel.com