ОПЕК підвищила прогноз попиту на нафту в Китаї

Попит на нафту в Китаї, як очікується, зросте на 710 тисяч барелів на добу у 2023 році, порівняно з торішнім прогнозом.

 
ОПЕК підвищила прогноз зростання попиту на нафту в Китаї 2023 року через послаблення обмежень у зв’язку з коронавірусом. Про це повідомляє Reuters.
 
Як зазначається у щомісячному звіті Організації країн-експортерів нафти, світовий попит на нафту в 2023 році зросте на 2,32 млн. барелів на добу, або на 2,3%. Цифри не змінилися, порівняно із прогнозом минулого місяця.
 
Також повідомляється, що швидкий попит у Китаї може підтримати ринок нафти. Як відомо, ціни на нафту цього тижня впали, оскільки крах Silicon Valley Bank викликав побоювання щодо нової фінансової кризи. ОПЕК наголосила на потенційних ризиках зниження світової економіки через підвищення відсоткових ставок.
 
«Відкриття Китаю після скасування суворої політики нульового рівня COVID-19 надасть значного імпульсу глобальному економічному зростанню», — сказано у звіті ОПЕК.
 
Разом з тим, «швидке зростання відсоткових ставок та рівня світового боргу може спричинити значні негативні побічні ефекти та негативно вплинути на динаміку глобального зростання».
 
Очікується, що попит на нафту в Китаї зросте на 710 тисяч барелів на добу у 2023 році, порівняно з торішнім прогнозом 590 тисяч барелів на добу і скороченням у 2022 році.
 
Глобальний результат залишився стабільним через перегляд у бік зниження в інших країнах, включаючи Сполучені Штати та Європу.
 
ОПЕК обережно ставиться до економічних перспектив, залишивши свій прогноз глобального зростання на 2023 рік на рівні 2,6%.
 
Нагадаємо, світові ціни на еталонні сорти нафти суттєво подешевшали у перший робочий день тижня на новинах про закриття банків у США.
 
Також повідомлялося, що світові фінансові акції втратили $465 млрд через банкрутство SVB.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net