ООН закликає розслідувати воєнні злочини вагнерівців у Малі – ЗМІ

Кількість загиблих серед цивільного населення у Малі зросла вчетверо після прибуття сотень найманців ПВК Вагнера у грудні 2021 року.

 
Група експертів Ради ООН з прав людини закликала до проведення незалежного розслідування можливих воєнних злочинів з боку армії Малі і найманців із пов’язаної з Кремлем ПВК Вагнера. Про це повідомляє Bloomberg.
 
Експерти аргументують свій заклик «постійними і тривожними звітами про жахливі страти, масові поховання, тортури, зґвалтування та сексуальне насильство, пограбування, вибіркові затримання та насильницькі зникнення, скоєні збройними силами Малі і їхніми союзниками».
 
Військова хунта Малі і російський уряд стверджують, що іноземні війська у країні є «неозброєними військовими інструкторами, які допомагають у боротьбі з десятирічним повстанням джихадистів».
 
Але західні країни, включно зі США та Францією, стверджують, що бойовики є найманцями ПВК Вагнера, які також були розгорнуті в Україні, Лівії, Сирії та Центральноафриканській Республіці.
 
Експерти висловили особливу занепокоєність «достовірними повідомленнями» про те, що малійські солдати і «військовий персонал, який, як вважають, належить до лав групи Вагнера», стратили сотні людей у селі Моура у центральній частині Малі.
 
Кількість загиблих серед цивільного населення у Малі зросла вчетверо після прибуття сотень найманців ПВК Вагнера у грудні 2021 року до більш як 2 000 осіб у 2022 році від приблизно 550 у попередньому році.
 
Раніше Нижня палата парламенту Канади одноголосно підтримала постанову про пропозиції уряду щодо офіційного визнання ПВК Вагнера терористичною організацією. Депутати вказали на порушення організацією прав людини і напади на цивільних в Україні, а також в інших частинах світу.
 
США запровадили нові санкції проти ПВК Вагнера і заразом оголосили її транснаціональною злочинною організацією.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЯк жінки-держслужбовці й депутатки можуть виїхати за кордон

Німецькі дрони-розвідники на службі ЗСУ

СюжетНімецький друг Путіна: Кажеш про Донецьк, а атакуєш Київ?

Источник: korrespondent.net