Оксана Забужко: В России на протест вышли дагестанцы и якуты, а не россияне: российского народа не существует

І от чого я ще не зношу до білих скронь і скреготу зубовного. Дано: Якутія-Саха, м.Якутськ, жінки на знак протесту проти мобілізації вийшли на площу з традиційним (музично дуже гарним, треба сказати!) якутським «вербовим колом», що зветься в них «осуохай», — скандуючи «Нет геноциду!» (це чути на всіх відео) і співаючи щось по-якутськи (от би хто, думаєш, переклав!), — в добрий час, хай живе незалежна Саха, тримаємо кулаки!

Як це подають західні ЗМІ? А ось так: women protests in Russia, Yakutsk, або просто Russian protests. Часом ще згадується traditional dance — що, ясна річ, також відчитується як Russian. (Точнісінько так 40 років тому, коли ансамбль Вірського випускали погарцювати з гопаком у Парижі чи Нью-Йорку, тамтешня преса писала про amazing Russian dancers — і бідна наша діаспора знай засипала редакції листами протесту). Звідтоді минуло кілька історичних епох — але люди, які виробляють наратив, і досі нічого не зрозуміли і нічому не навчилися.

Як на мене, саме час взагалі відмовлятися від терміну «російський народ» — стало нарешті очевидним, що це утворення так само штучне, як запекло конструйована на пам’яті ще мого покоління «новая историческая общность людей — советский народ», тільки на півтора століття старше (від Катерини почате, котра перша задалась метою «искоренять в малороссиянах развратное мнение, по коему представляют себя народом от здешнего совершенно отличным» — !!!). Починаймо, нарешті, бачити речі як вони є й називати своїми іменами: на масові антивоєнні протести в Росії вийшли — ДАГЕСТАНЦІ І ЯКУТИ.

І хай це стане політичним дебютом цих народів.

І хай за їхнім прикладом прокидаються на території РФ інші «недоперетравлені».

З Богом!


Источник: www.obozrevatel.com