Норвегія відкрила нове родовище нафти та газу

Відкрите компанією Equinor родовище вже є восьмим за рахунком з 2019 року. Попереднє було виявлено у лютому.

Нове родовище вуглеводнів на континентальному шельфі біля великого родовища Тролль виявила норвезька нафтогазова компанія Equinor. Про це заявила прес-служба компанії у вівторок, 14 березня.

Нове родовище отримало назву Хайзенберг. Експерти вважають, що обсяги вуглеводнів там становлять від 24 до 84 млн барелів у нафтовому еквіваленті, причому нафти у родовищі набагато більше, ніж газу. Для точного визначення обсягів та можливості їхнього вилучення необхідно пробурити оцінну свердловину. Ці роботи розпочнуться у 2024 році.

Родовище має комерційний інтерес, оскільки його можна підключити до існуючої інфраструктури родовища Тролль.

Хайзенберг — восьме родовище, відкрите Equinor у цьому районі Північного моря з 2019 року. У лютому цього року там знайдено ще одне родовище, яке отримало назву Ревер сер.


Зазначимо, що Норвегія нині — один із ключових експортерів нафти та газу до Європи. Країна збільшила обсяги видобутку вуглеводнів на тлі санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну.

Equinor стала найбільшим постачальником газу до Європейського союзу після суттєвого скорочення постачання Газпромом.

Equinor у січні цього року отримала 26 нових ліцензій на видобуток енергоресурсів на континентальному шельфі від міністерства нафти та енергетики Норвегії.

Крім того, повідомлялося, що норвезька дослідна група виявила на континентальному шельфі своєї країни значні запаси металів та мінералів.

Норвезька компанія стала найбільшим постачальником газу до ЄС


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net