Німеччина ввела зовнішнє управління у дочірніх компаніях Роснефти

Зовнішнє управління запроваджується на строк не менше шести місяців на підставі закону про енергетичну безпеку.

 
Федеральний уряд Німеччини вирішив передати активи німецьких «дочок» Роснефти, а саме акції трьох нафтопереробних заводів, під зовнішнє управління Федерального мережевого агентства BNetzA. Про це повідомляється на сайті німецького уряду.
 
BNetzA отримує тимчасовий контроль над компаніями Rosneft Deutschland GmbH (RDG) та RN Refining & Marketing GmbH (RNRM) та акціями трьох НПЗ: PCK Schwedt (Шведт), MiRo (Карлсруе) та Bayernoil (Фобург).
 
Метою взяття під контроль німецьких активів Роснефти є робота нафтопереробного заводу Schwedt поблизу польського кордону, який постачає основну частину авіаційного пального для аеропорту в Берліні та бензину для автомобілів у цьому регіоні.
 
Підприємство, яке до сьогодні контролювали росіяни, традиційно покладається на нафтопровід Дружба з Росії для постачання сирої продукції.
 
«Рішення супроводжується комплексним пакетом на майбутнє, який забезпечить трансформаційний поштовх для регіону та підтримає нафтопереробний завод для забезпечення постачання нафти альтернативними шляхами постачання», — повідомили в міністерстві.
 
Роснефть – третя за обсягами нафтопереробки компанія на німецькому ринку з часткою понад 12%.
 
Зовнішнє управління запроваджується на строк не менше шести місяців на підставі закону про енергетичну безпеку.
 
«Причиною запровадження зовнішньої адміністрації є те, що продовження господарської діяльності зазначених НПЗ опинилося під загрозою через їхню структуру власності. Основні постачальники критичних послуг — страховики, IT-компанії та банки, а також клієнти більше не бажали працювати Роснефтью — ні з нафтопереробними заводами, у яких Роснефть володіє акціями, ні з німецькими «дочками» Роснефти RDG та RNRM», — йдеться у повідомленні.
 
У квітні зовнішнє управління було введено у німецькій «дочці» Газпрому — Gazprom Germania. Ця компанія керує критично важливою газовою інфраструктурою Німеччини.
 
Раніше повідомлялося, що Казахстан з вересня цього року має намір продавати частину своєї нафти в обхід Росії через найбільший нафтопровід Азербайджану. За даними Міжнародного енергетичного агентства, РФ втратила за місяць два мільярди доларів прибутків від експорту нафти.
 
Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net