Німеччина вимагає від Сербії зробити вибір між ЄС та РФ — Welt

Федеральний уряд Німеччини вимагає від президента Сербії Олександра Вучича визначитись із політичним курсом.

Німецька влада закликала президента Сербії Олександра Вучича зробити остаточний вибір між перспективою вступу країни до Європейського союзу та підтримкою партнерських відносин із РФ. Про це у вівторок, 1 листопада, пише Welt.
 
Як зазначає видання з посиланням на джерело в уряді ФРН, на тлі «розвитку геополітичної ситуації» Сербія має невідкладно ухвалити рішення про те, яким вона бачить своє політичне майбутнє — як учасник ЄС або партнер Росії.
 
Видання пише, що у ФРН «здивовані та розчаровані» тим, що Сербія підписала угоду з Росією про співпрацю. Від країн-кандидатів, за словами джерела, у Німеччині, навпаки, очікують запровадження санкцій проти РФ.
 
«Якщо Вучич вестиме країну у бік зміцнення відносин з ЄС, ФРН надасть йому підтримку, а продовження зв’язків з Росією призведе до зворотних наслідків», — повідомили в урядових колах.
 
Сербія залишається єдиним кандидатом на вступ до ЄС, який досі не запровадив санкції проти РФ.
 

Як відомо, Сербія прагне вступити у ЄС. Але її подальша євроінтеграція неможлива без ухвалення санкцій проти Росії та Білорусі.

 

Крім того, Вучич раніше заявляв, що він бачить «ознаки світової війни» у тому, як розгортаються події у війні Росії проти України.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net