Німеччина блокує пакет допомоги ЄС Україні — ЗМІ

Понад місяць Німеччина блокує допомогу Європейського Союзу Україні у розмірі 9 млрд євро, повідомляє італійське видання.

Німеччина вже більше місяця блокує пакет допомоги у розмірі 9 мільярдів євро, який має бути основною формою підтримки ЄС для України. Про це пише італійське видання Corriere della Sera.

За інформацією газети, ідею 9-мільярдної допомоги, народжену навесні, наприкінці травня підтвердили усі лідери Євросоюзу. Проект передбачає кредити для Києва з погашенням через 25 років і практично без відсотків завдяки коштам, які Єврокомісія збиратиме, випускаючи на ринок боргові зобов’язання, гарантовані європейськими державами. Але Німеччина, найбільший і найбільш солідний із гарантів цієї форми єврооблігацій, виступає проти такого проекту.

 

Як повідомляють журналісти, виділення коштів не схвалює міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, який проти надання допомоги Україні шляхом загального європейського боргу, як це вже було під час пандемії.

Наразі німецький міністр лише схвалив перший транш у розмірі 1 млрд, кошти від якого мають бути виплачені Україні до кінця липня.

Тим часом в Україні заявляють про надання допомоги у 5 млрд доларів на місяць. Це пояснюється тим, що у вересні Україна ризикує не виплатити зовнішній борг у розмірі 900 мільйонів євро.

Раніше стало відомо про отримання Україною понад 445 млн євро кредиту від Світового банку, гранту США на $1,3 млрд та кредиту Японії на суму еквівалентну приблизно $500 млн.

Єврокомісія запропонувала надати Україні транш на 1 млрд євро

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПовітряна тривога в ТРЦ: чому це відповідальність кожного

СюжетКурт Волкер: Перемога України як суверенної демократії вже гарантована

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетHIMARS на фронті в Україні: ефективні, але для змін потрібен час

Источник: korrespondent.net