Нідерланди вирішили пускати до себе російських дезертирів

За даними влади країни, з початку війни РФ проти України 83 росіянина попросили притулку в Нідерландах.

Громадяни Росії, які приїжджають до Нідерландів, щоб уникнути військової служби в російській армії, «точно не будуть» відправлені назад. Про це у суботу, 24 вересня, заявив держсекретар королівства Ерік Ван дер Бург, пише RTL.
 
Видання ж нагадало, що ще наприкінці червня держсекретар Нідерландів говорив, що російським призовникам, які відмовляються воювати в Україні або дезертують, дозволять залишитися в країні принаймні до кінця 2022 року.
 

 
За словами Ван дер Бурга, питання про надання притулку росіянам, які не хочуть воювати, вирішуватиметься в кожному конкретному випадку окремо.
 
«Ключове питання полягає в тому, що відбувається, коли їх відправляють назад: чи приймають їх з розкритими обіймами чи їм загрожує небезпека?» — Запитує чиновник.
 
Служба імміграції та натуралізації Нідерландів поки не отримала заявок від жодного російського втікача. За даними служби, з початку війни 83 росіянина попросили притулок у Нідерландах.
 

Як повідомлялося, у ході мобілізації в Росії планують призвати щонайменше 300 тисяч людей.

 

Засекречений сьомий пункт указу президента РФ Володимира Путіна містить і іншу інформацію про обсяг мобілізації до РФ: до армії можуть призвати до 1 млн. росіян, стверджують ЗМІ.

 

Експерти вже назвали мобілізацію в Росії «похоронною кампанією Путіна».

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net