Неприйнятний випад : Москва образилася на недопуск Лаврова на зустріч ОБСЄ

Таке рішення польської влади несумісне зі статусом голови організації, вважають у російському МЗС.

У Росії назвали провокаційним рішення Польщі відмовити міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову за участь у засіданні ради глав МЗС ОБСЄ. Про це заявило російське зовнішньополітичне відомство у суботу, 19 листопада.

Москва вважає, що Польщею «порушено Правила процедури ОБСЄ та рішення її директивних органів, зокрема рішення РМЗС ОБСЄ у Порту (2002 р.) про принципи роботи чинного головування».

У відомстві Сергія Лаврова заявили, що протягом усього року замість зміцнення ОБСЄ Варшава порушила її основи, «робила все, що могла для ерозії базової для Організації культури консенсусу, стимулювала небезпечні відцентрові тенденції».

«Неприйнятний випад проти Росії в контексті РМЗС — кульмінація всього «антиголови» Польщі в організації», — наголошується в російській заяві.

У МЗС РФ переконані, що «всі розсудливі політики поділяють позицію російської сторони про неприпустимість подібних дій та дадуть їм принципову оцінку».

Також повідомляється, що замість Лаврова російську делегацію очолить постійний представник при ОБСЄ Олександр Лукашевич.

Напередодні в МЗС Польщі заявили, що Росії відмовлять у доступі на грудневу зустріч ОБСЄ у місті Лодзь. Тож поїздка Лукашевича може виявитися «холостою».


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net