НАТО та ЄС створили групу захисту інфраструктури

Група захисту критичної інфраструктури охоплюватиме чотири сектори: енергетику, цифрову інфраструктуру, транспорт і космос.

 

ЄС та НАТО оголосили про створення спеціалізованої оперативної групи зі стійкості критичної інфраструктури. Чиновники з НАТО та Європейського Союзу у четвер, 16 березня, провели перше засідання, присвячене створенню нової Цільової групи. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
 
«ЄС і НАТО об’єднують сили з метою зміцнення співробітництва шляхом створення оперативної групи ЄС-НАТО зі стійкості критичної інфраструктури, щоб посилити нашу безпеку. Про створення цієї оперативної групи президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосили 11 січня 2023 року», — сказано у повідомленні.
 
Зазначається, що рішення про створення групи було ухвалено після вибухів на газопроводах Північного потоку минулого року.
 
Як наголосили в Єврокомісії, виклики безпеки та стійкості ЄС стають дедалі складнішими та динамічнішими.
 
«Перетворення енергії на зброю та акти саботажу проти газопроводів Північного потоку змусило посилити увагу до забезпечення стійкості нашої критичної інфраструктури, на цьому тлі критично важливим для ЄС та НАТО є підтримати зусилля щодо посилення національної та колективної стійкості проти таких загроз», — йдеться у заяві.
 
Повідомляється, що ЄС та НАТО обмінюватимуться досвідом та даними. Нова група охоплюватиме чотири сектори: енергетику, цифрову інфраструктуру, транспорт та космос. ЄС та НАТО спільно формуватимуть її штат.
 
«Ми повинні зміцнити стійкість нашої критичної інфраструктури, щоб завжди бути в готовності. Сьогодні ми успішно провели першу зустріч оперативної групи зі стійкості критичної інфраструктури. Експерти високого рівня від ЄС та НАТО працюватимуть пліч-о-пліч для ідентифікації ключових загроз для нашої критичної інфраструктури», – заявила президент Єврокомісії.
 
Нагадаємо, 26 вересня минулого року на Північному потоці та Північному потоці-2 різко впав тиск на трьох нитках газопроводів із чотирьох. Росія назвала подію саботажем.
 
У НАТО заявили, що не знають, хто вчинив аварії на ПП.
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net