НАТО та США повинні посилити присутність у Арктиці — Столтенберг

Арктика є сферою інтересів низки країн: США, Данії, Фінляндії, Ісландії, Канади, Норвегії, Швеції та Росії.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг вважає, що НАТО та Сполучені Штати повинні посилити присутність в Арктиці на тлі зростання військової активності Росії в регіоні.

«НАТО має посилити свою присутність в Арктиці», — заявив генсек Альянсу у коментарі Welt am Sonntag.

Кілька днів тому Столтенберг під час візиту до Канади зазначив, що можливості Росії на Крайній Півночі є стратегічною проблемою для НАТО, і Альянс потребує сильної союзницької присутності в арктичному регіоні.

Арктика є сферою інтересів низки країн: США, Данії, Фінляндії, Ісландії, Канади, Норвегії, Швеції та Росії.

Її значення зростає через зміну клімату. Хоча потепління в регіоні може призвести до катастрофічних наслідків глобального рівня моря, зменшення льоду відкрило нові судноплавні шляхи і створило можливості для видобутку енергії.

Завдяки своїй довгій арктичній береговій лінії Росія впливає на регіон, зокрема шляхом розширення своєї військової присутності. Так, Москва анонсувала відкриття радянських арктичних військових баз та встановлення там сучасної зброї, у тому числі надзвукової.

Нагадаємо, що група хакерів продає в інтернеті секретні військові документи, які містять дані про сучасні системи озброєння країн НАТО та місію Альянсу у країнах Балтії.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net