На уряд Канади подали до суду через повернення турбіни для ПП-1

Рішення кандської влади оскаржив Всесвітній конгрес українців, який заявив про неприйнятність винятків із режиму санкцій проти Росії.

 
Світовий конгрес українців (СКУ) подав позов до канадського суду через рішення уряду Канади передати до Німеччини турбіну Північного потоку-1. Про це йдеться у заяві СКУ.
 
«Сьогодні у Федеральному суді Канади Світовий конгрес українців подав заяву про судовий перегляд разом із громадянином Канади, практикуючим юристом Даніелем Баликом, який нині проживає в Україні. У заяві зазначено, що рішення (уряду, – ред.) про надання дозволу (на передачу турбіни, – ред.) не було ні обґрунтованим, ні прозорим, ні належним чином прийнятим», – заявили у СКУ.
 
За словами президент СКУ Павла Грода, рішення Канади порушити санкції та відправити турбіну Siemens назад до Росії є серйозною помилкою з жахливими наслідками.
 
«Це виняток із режиму санкцій проти Росії абсолютно неприйнятний. Є реальні альтернативи газовим потребам Німеччини, включаючи закупівлю через український трубопровід. Ми не можемо надавати терористичній державі інструменти, необхідні для фінансування вбивства десятків тисяч безневинних людей. Йдеться не лише про турбіну або можливу кількість турбін для підтримки російського експорту енергоресурсів, але й про те, щоб постійно наражатися на шантаж Росії», – додав він.
 
За словами юриста Монік Джіллесен, якщо суд вирішить, що рішення уряду Канади про надання дозволу на повернення газової турбіни для Nord Stream було необґрунтованим, він може скасувати дозвіл фактично зберігаючи режим санкцій.
 
Нагадаємо, минулого тижня Німеччина попросила Канаду повернути турбіну Північного потоку, що має «відібрати у Путіна турбінну відмовку», щоб не качати газ до Європи. МЗС України закликало канадську сторону переглянути це рішення,
 
Пізніше стало відомо, що Канада вирішила відправити до Німеччини турбіну Siemens для Північного потоку. Про це заявив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон. За його словами, питання про передачу турбіни обговорювалося і з Києвом, і з Берліном, тому в будь-якому разі один із союзників «буде скривджений».


Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens Energy AG, була відправлена ​​до Монреаля для ремонту, але застрягла там через санкції щодо російської авіаційної галузі, оголошених урядом прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. Канада кваліфікувала її як товар подвійного призначення та відмовилася повертати після ремонту. Нібито через проблеми з турбіною постачання газу з Росії впали на 60%, що ускладнило плани Німеччини щодо збільшення запасів на зиму. При цьому у Берліні побоюються повного припинення постачання російського газу.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net