МВФ озвучив завдання щодо України

Фонд має намір допомогти зі створенням платформи для структурованого фінансування України.

 
Завданнями МВФ щодо України є визначення необхідних обсягів фінансування України у 2023 році та гарантування їх виділення. Про це заявила голова Фонду Крісталіна Георгієва на Міжнародній експертній конференції з відновлення України у Берліні у вівторок, 25 жовтня.
 

 
«Бачимо своє завдання, щоб визначити макроекономічні показники для України та розглядати різні сценарії – повільного або прискореного розвитку, щоб реагувати та заохочувати заходи, які Україна має вживати для прискорення на шляху до Євросоюзу. Треба забезпечити, щоб фінансування було гарантованим та щоб воно було надане», — сказала Георгієва, зазначивши, що заявила про це і президентові України Володимиру Зеленському.
 
Вона повідомила, що за підсумками роботи місії МВФ дефіцит бюджету-2023 України, орієнтовно, оцінюється у $3 млрд щомісяця, але необхідно також імпортувати газ та відновити інфраструктуру, з урахуванням чого ця сума може зрости до $4 млрд. «А якщо руйнації будуть ще більшими, то доходитиме і до $5 млрд», – додала глава МВФ.
 
Георгієва зазначила, що робота місії та Фонду спрямована на структуроване фінансування, тож вона підтримала пропозиції створити платформу для виділення такого фінансування.
 
Зазначимо, на відкритті конференції глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС працює над наданням Україні наступного року 18 млрд євро.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Кредити МВФ для України

СюжетРеформи і приватизація: на що пішов Київ заради кредиту МВФ

Источник: korrespondent.net