Молдова заявила про побоювання щодо вторгнення РФ

Офіційний Кишинів побоюється ймовірних бойових дій з боку Росії після початку повномасштабної війни в Україні, зазначила прем’єр-міністр Наталія Гаврилиця.

 
Молдова боїться вторгнення Росії після російського вторгнення в Україну. Про це заявила молдавська прем’єр-міністр Наталія Гаврилиця в інтерв’ю CNN.
 
«Це ризик, це поки що гіпотетичний сценарій, але якщо військові дії перемістяться далі на південно-західну частину України та у бік Одеси, то, звісно, ​​ми дуже хвилюємося», — заявила глава уряду.
 
Вона зазначила, що її країна не єдина, яка має підстави для занепокоєння через вторгнення Росії.
 
«Це дуже складна ситуація не тільки для Молдови, а й для будь-якої маленької країни, будь-якої країни, яка покладається на міжнародний порядок, що базується на правилах», — підкреслила прем’єр-міністр.
 
Гаврилиця наголосила, що «ніхто не застрахований» від того, що інша країна може «почати війну із захопленням територій», повністю ігноруючи міжнародне право.
 
Вона заявила, що Молдова економічно найбільше постраждала після України від цієї війни.
 
«Ми бачимо дуже високу інфляцію. Інфляція у червні склала 32 відсотки», — повідомила чиновниця.
 
Однак прем’єр-міністр упевнена, що її народ переживе кризу. Більше того, країна добровільно прийняла велику кількість біженців, незалежно від ціни.
 
«Ми бачили, наприклад, у опитуваннях, що навіть після прийому дуже великої кількості біженців, 85 відсотків молдован кажуть, що вони приймуть більше біженців, а 50 відсотків готові приймати безумовно на будь-який час. Тому це робить мене дуже оптимістичною з приводу мудрості мого народу», — підсумувала Гаврилиця.
 
Нагадаємо, Молдова заблокувала ротацію військ РФ у Придністров’ї.
 
Раніше повідомлялося, що в Держдумі заявили: у Придністров’ї живуть російськомовні люди, і приєднання регіону можливе «в найближчій перспективі».
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net