Мобілізовані РФ у Білорусі масово хворіють – ГУР

Серед мобілізованих військовослужбовців спостерігається масштабний спалах різних захворювань – бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми та інфекції шлунково-кишкового тракту.

 

Серед російських мобілізованих у Білорусі спостерігається спалах захворювань через недотримання санітарних умов, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
 
Розвідка повідомляє, що на територію Білорусі продовжують надходити підрозділи ЗС РФ, які здебільшого складаються з так званих «частково мобілізованих» громадян. Їхнє головне завдання – підготовка матеріальної бази та місць розміщення окупаційних військ.
 
«Тим часом самі «чмобики» змушені жити в непристосованих умовах. Переважно в польових наметах без належних санітарних умов», — йдеться в повідомленні.
 
Наразі серед цих військовослужбовців спостерігається масштабний спалах різних захворювань. В основному це захворювання дихальних шляхів (бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми) та інфекції шлунково-кишкового тракту.
 
«Зараз масштаби захворювань такі, що білоруські медики не здатні впоратися з ними. Окупанти змушені терміново відправляти до Білорусі військових та мобілізованих медиків із РФ. Найближчим часом очікується прибуття чергової партії медичних співробітників на 230 загальновійськовий полігон західного оперативного командування ЗС РБ (Обуз) — Ліснівський). Спалах захворювань на ньому також пов’язують із недотриманням елементарних вимог для військових таборів щодо забезпечення гігієни, якісного харчування та медичного забезпечення», — йдеться у повідомленні.
 
Розвідка також заявила, що у Білорусі зростає напруженість між військовими двох держав. Численні конфліктні ситуації пов’язані з прецедентами зневажливого ставлення російських до білорусів.
 
«Військова поліція РБ не може стримувати протиправну поведінку росіян. Зокрема, у доповідних записках, які подаються старшими офіцерами ЗС РБ на основі скарг своїх рядових військовослужбовців, вказується на зневажливі висловлювання та поведінку росіян щодо білорусів. Зокрема, з використанням принижень на основі етнічних характеристик. Кількість прецедентів швидко зростає, що призводить до неконтрольованої ескалації напруги у Білорусі», — повідомляє ГУР.
 
Нагадаємо, що Володимир Путін розширив перелік категорій росіян, які підлягають мобілізації.
 
 
 
Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net