МЕА оголосило першу глобальну енергокризу

Світ опинився в енергетичній кризі через проблему на ринках ЗПГ та скорочення постачання нафти.

 
Голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль заявив, що світ перебуває в епіцентрі «першої по-справжньому глобальної енергетичної кризи», пише Reuters у вівторок, 25 жовтня.
 

 
Коментуючи рішення ОПЕК+ скоротити видобуток на 2 млн барелів на добу, він назвав «ризикованим», оскільки МЕА вважає, що зростання попиту цього року складе близько 2 млн барелів на добу.
 
«Це особливо ризиковано, оскільки кілька економік у всьому світі перебувають на межі рецесії, якщо ми говоримо про глобальну рецесію… Я вважаю це рішення справді невдалим», — сказав він.
 
Біроль відзначив стрімке зростання світових цін на низку джерел енергії, включаючи нафту, газ та вугілля, яке вдаряє по споживачах, у той час як вони вже мають справу зі зростанням цін на продукти харчування та послуги. За його словами, високі ціни та можливість нормування потенційно небезпечні для європейських споживачів, які готуються до зими.
 
Біроль зауважив, що Європа може пережити цю зиму, якщо погода залишиться м’якою.
 
«Якщо у нас не буде екстремально холодної та довгої зими, якщо не буде жодних сюрпризів у плані того, що ми бачили, наприклад, вибух газопроводу Північний потік, Європа має пережити цю зиму з деякими економічними та соціальними труднощами», — додав він.
 
За даними МЕА, очікується, що споживання нафти зросте на 1,7 млн ​​барелів на добу в 2023 році, тому світові, як і раніше, буде потрібна російська нафта.
 
Біроль нагадав, що країни G7 підготували механізм, що дозволяє країнам, що розвиваються, купувати російську нафту за нижчими цінами, але в ньому ще багато деталей, які потрібно згладити.
 
Тим часом у Європі ціни на газ впали нижче за тисячу доларів за тисячу кубометрів — вперше з 14 червня.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net