Макрон застеріг від збільшення залежності Європи від США

Сі Цзіньпін та Комуністична партія Китаю з ентузіазмом підтримали концепцію стратегічної автономії Макрона, і китайські чиновники постійно посилаються на неї у відносинах із європейськими країнами.

 

Європа має зменшити свою залежність від Сполучених Штатів та уникнути втягування у конфронтацію між Китаєм та США щодо Тайваню, заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю Politico під час повернення з триденного державного візиту до Китаю.
 
Макрон підкреслив свою улюблену теорію «стратегічної автономії» для Європи, ймовірно, на чолі з Францією, щоб стати «третьою наддержавою».
 
Він сказав, що «великий ризик», з яким стикається Європа, полягає в тому, що вона «попадає в кризи, які не є нашими, що заважає їй розвивати свою стратегічну автономію».
 
Сі Цзіньпін та Комуністична партія Китаю з ентузіазмом підтримали концепцію стратегічної автономії Макрона, і китайські чиновники постійно посилаються на неї у відносинах із європейськими країнами. Партійні лідери і теоретики в Пекіні переконані, що Захід занепадає, а Китай піднімається, і що ослаблення трансатлантичних відносин допоможе прискорити цю тенденцію.
 

«Парадокс полягає в тому, що охоплені панікою, ми вважаємо себе просто послідовниками Америки», — сказав Макрон. «Питання, на яке європейці мають відповісти… чи в наших інтересах прискорювати кризу на Тайвані? Ні. Найгірше було б думати, що ми, європейці, маємо стати послідовниками в цьому питанні і брати приклад із американського порядку денного», — сказав він.

 

Макрон також стверджує, що Європа збільшила свою залежність від США у сфері озброєнь та енергоносіїв і тепер має зосередитись на розвитку європейської оборонної промисловості.

 

Він також запропонував Європі зменшити свою залежність від «екстериторіальності американського долара».

 

«Якщо напруженість між двома наддержавами загостриться… ми не матимемо ні часу, ні ресурсів для фінансування нашої стратегічної автономії, і ми станемо васалами», — сказав він.

 

Нагадаємо, раніше Макрон визнав, що в контексті російсько-української війни «погода зараз військова» і час для переговорів не настав.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net