Макрон: Зараз не час для переговорів

Лідери Франції та Китаю – Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін – за підсумками переговорів опублікували спільну заяву, в якій засудили ядерну ескалацію та закликали до відновлення миру в Україні.

Президент Франції Еммануель Макрон визнав, що в контексті російсько-української війни «погода зараз військова» і час для переговорів не настав.

«Я думаю, що Китай робить те саме спостереження, що і ми, а саме, що сьогодні погода військова. Українці опираються, а ми їм допомагаємо. Зараз не час для переговорів, навіть якщо ми їх готуємо і якщо ми повинні розставити віхи», – зазначив Макрон в інтерв’ю газеті Les Échos.

За його словами, метою його діалогу з Китаєм є консолідація підходів до війни.

«Перше: підтримка принципів Статуту ООН. Друге: чітке нагадування про ядерну енергетику, і саме Китай має зробити висновки про наслідки того факту, що президент Путін розмістив ядерну зброю в Білорусі через кілька днів після того, як він узяв на себе зобов’язання не робити цього. «Третє: дуже чітке нагадування про гуманітарне право та захист дітей. І четверте: прагнення до переговорного та тривалого миру», — пояснив президент Франції.

Він зазначив, що китайський лідер Сі Цзіньпін говорив про європейську архітектуру безпеки.

«Але не може бути європейської архітектури безпеки, поки в Європі існують країни, що зазнали вторгнення, чи заморожені конфлікти. Тому ви бачите, що з усього цього випливає спільна матриця. Чи є Україна пріоритетом для китайської дипломатії? Можливо, ні. Але цей діалог дає. Але цей діалог дає можливість пом’якшити коментарі, які ми чули про певну самозаспокоєність з боку Китаю щодо Росії», — сказав Макрон.

Нагадаємо, що Макрон застеріг країни від допомоги Росії у війні. Кожен, хто підтримуватиме Росію у війні проти України, стане її співучасником, заявив Макрон під час візиту до Пекіна.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net