Майже 65% росіян підтримують мирну угоду з Україною — опитування

Водночас, те ж саме опитування показало, що практично 60% громадян готові підтримати і «повторний наступ на Київ». Загалом відсоток тих, хто виступає за продовження так званої «спецоперації», переважає — їх 52%.

 
Рішення підписати мирну угоду з Україною підтримують 65% росіян. Про це з посиланням на дані опитування соціологічної служби Russian Field повідомляє російське видання Коммерсант.
 
«За даними опитування, 65% росіян схвалили б рішення Володимира Путіна зупинити «військову операцію» (так російські ЗМІ називають війну, – ред.) в Україні та підписати мирну угоду», — йдеться у повідомленні.
 
Зазначимо, що натомість практично 60% респондентів підтримали б також намір Кремля розпочати «новий наступ на Київ».
 
Продовження військової операції загалом підтримують 52% опитаних, тоді як за перехід до мирних переговорів – 38%.
 
За період із середини березня до кінця липня співвідношення прихильників та противників війни практично не змінилося, зазначають автори дослідження. Нині її підтримують 69% респондентів, протилежної думки дотримуються 23% і ще 8% важко або відмовилися відповісти.
 
Крім того, у матеріалі йдеться про те, що 59% росіян вважають: так звана «спецоперація» в Україні затягнулася. Тоді ж зворотної думки дотримуються 28% учасників опитування.
 
На думку 30% росіян, військові дії продовжаться більше року, 18% розраховують на їх закінчення протягом року, 20% респондентів сподіваються на завершення війни протягом півроку, і лише 13% опитаних оптимістично чекають на закінчення бойових дій у межах кількох місяців.
 
Більшість російських чоловіків – 62% – не готові особисто взяти участь у військових діях в Україні, якщо у них буде така можливість. Тоді як особисто брати участь у «спецоперації» готові 29% респондентів. Більшість із них люди віком від 45 до 59 років (37%), тоді як серед чоловіків від 18 до 29 років таких лише 23%.
 
Крім того, 67% росіян не готові жертвувати кошти на підтримку війни, а 12% згодні витрачати на це не більше однієї тисячі рублів на місяць.
 
Дослідження проводилося методом телефонного опитування 28 — 31 липня. У ньому взяли участь 1609 респондентів у восьми федеральних округах.
 
Автори дослідження попереджають, що його результати щодо низки питань про те, що відбувається в Україні, можуть не співпадати з реальною ситуацією, у зв’язку зі «зниженням щирості».
 

Зазначимо, що кожен третій росіянин, або 35%, переконаний, що Сонце обертається навколо Землі.

 

Нагадаємо, переважна більшість білорусів упевнена, що армія Білорусі не повинна воювати проти України. Зокрема такої думки дотримуються 95% респондентів. Автори дослідження запевняють, що підтримка Росії серед білоруських громадян поступово сходить нанівець.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net