Литва оголосила про бойкот зимової сесії ПА ОБСЄ через участь РФ

Участь РФ у засіданні ПА ОБСЄ у Відні буде використана для пропаганди всередині країни та за кордоном.

Глава литовської парламентської делегації Вілія Алекнайте-Абрамікене заявила, що представники Литви бойкотуватимуть зимову сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ у Відні після того, як Австрія допустила російську делегацію до участі. Про це повідомляє Euractiv.

«Остаточне рішення — не їхати… Ми ухвалили рішення, і ми єдині, як більшість, так і опозиція (у литовському парламенті), і тут немає різних поглядів», — зазначила вона.

У спільній заяві, оприлюдненій після зустрічі у Вільнюсі на початку лютого, парламентські делегації країн Північної Європи, Балтії та Польщі заявили, що РФ має бути притягнута до відповідальності за свої дії в Україні, та має бути створений міжнародно-правовий механізм оцінки злочинів агресора.

Зазначається, що участь РФ у засіданні ПА ОБСЄ у Відні буде використана для пропаганди всередині країни та за кордоном.

Раніше литовські депутати запропонували північним, балтійським та польським колегам приєднатися до бойкоту, якщо Росії буде дозволено взяти участь. Але, за словами Алекнайте-Абрамікене, представники інших країн вирішили «боротися із росіянами в одній залі».

Як пише The Guardian, очікується, що на зустрічі будуть присутні 18 російських депутатів. Усі вони з 2014 року перебувають у списках санкцій ЄС.

Нагадаємо, Україна оголосила бойкот ПА ОБСЄ у Відні.

Раніше генеральний секретар організації Хельга Марія Шмід заявила, що членство Росії в ОБСЄ все ще має сенс.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net