Лише Угорщина не зняла обмеження на агроімпорт з України — ЄК

Будапешт залишив одноосібні заходи проти української сільськогосподарської продукції, незважаючи на домовленості з ЕС.

Угорщина єдина з країн-сусідів України не зняла односторонні обмеження проти українського сільськогосподарського імпорту. Про це заявила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер під час брифінгу у Брюсселі 23 травня, повідомляє Укрінформ.

«Є одна країна, яка не скасувала одноосібні заходи проти аграрного експорту з України. Це не обов’язково має вплинути на український транзит (зерна — ред.), і не стосується усього ЄС. Але ми запропонували пакет допомоги за умови, що односторонні заходи мають бути відкликані. Країна, яка цього не зробила — Угорщина», — зазначила представник ЄК.

Вона нагадала, що 28 квітня Єврокомісія погодила з Болгарією, Угорщиною, Польщею і Словаччиною пакет заходів, який мав виконуватися після того, як вказані країни скасують свої одноосібні дії проти аграрного імпорту з України.

Цей пакет також включає пряму допомогу для фермерів, що постраждали, в п’яти країнах, включаючи Румунію.

«Ми мали презентацію цих заходів за участі різних країн 3 травня. Тоді ми обговорили пакет допомоги на 100 мільйонів євро та умови його розміщення. На цей момент ми все ще чекаємо на усунення певних односторонніх заходів, які були запроваджені, до того, як ми зможемо зробити наступний крок», — додала Феррер.

Вона також підтвердила журналістам, що Єврокомісія у травні отримала лист від членів ЄС, які висловлюють протест проти виділення допомоги п’яти країнам.

«Ми невдовзі надамо відповідь. Але я не можу заздалегідь передбачити, якою вона буде», — підсумувала речниця ЄК.

Нагадаємо, Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини на період з 2 травня до 5 червня 2023 року.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net