Ліміт санкцій ЄС проти Росії закінчується — Борель

При цьому Європейський Союз готовий продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку України.

 

Європейський союз майже вичерпав межу санкцій проти Росії. Тому країнам ЄС слід зосередитись на фінансовій та військовій підтримці України. Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель в інтерв’ю Euractiv.
 
«З погляду санкцій залишається зробити небагато, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку України. Було б дивно, що за рік після початку вторгнення залишиться набагато більше варіантів», — сказав він.
 
Глава дипломатії ЄС зазначив, що за операції на полі бою відповідальна Україна, проте відповідальність Європи полягає у «підтримці, наданні зброї та боєприпасів».
 
За словами Борреля, головним пріоритетом у підтримці залишаються боєприпаси. Виділення двох мільярдів євро допомогло б швидко вирішити проблему, вважає дипломат. При цьому він не виключає, що в системі спільних закупівель ЄС міг би придбати для України та інше озброєння.
 
«Сьогодні ми маємо війну на виснаження, завтра у нас може бути війна на переміщення, і тоді рівень витрат або споживання боєприпасів буде меншим — ми адаптуємося до ситуації, що постійно змінюється», — підкреслив дипломат.
 
Нагадаємо, 25 лютого влада Євросоюзу затвердила 10 пакет санкцій проти Росії. ЄС вніс у пакет санкцій три великі банки – Тінькофф, Альфа-банк та Росбанк. Їхні активи на території країн Євросоюзу будуть заморожені, угоди з ними заборонені, банки відключені від SWIFT.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net