Лідери країн G7 закликала Китай тиснути на РФ

G7 закликає Китай підтримувати всеосяжний, справедливий і міцний мир, на основі територіальної цілісності та принципів та цілей Статуту ООН.

Лідери країн Групи семи (G7) закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію та вивела свої війська з України. Про це йдеться у поширеному 20 травня ком’юніке за підсумками переговорів лідерів на зустрічі у Хіросімі в Японії.

«Ми закликаємо Китай підтримувати всеосяжний, справедливий і міцний мир, на основі територіальної цілісності та принципів та цілей Статуту ООН, у тому числі через прямий діалог з Україною», — сказано у заяві.

Лідери G7 зазначили що «готові будувати конструктивні та стабільні відносини з Китаєм, визнаючи важливість відвертої взаємодії».

«Наші політичні підходи не спрямовані на те, щоб нашкодити Китаю, і ми не прагнемо перешкодити економічному прогресу та розвитку Китаю. Китай, що зростає за міжнародними правилами, представлятиме глобальний інтерес. Ми не роз’єднуємося і не замикаємося в собі. У той же час ми визнаємо, що економічна стійкість потребує зниження ризиків та диверсифікації. Ми зробимо кроки, індивідуально та колективно, щоб інвестувати у нашу власну економічну активність. Ми зменшимо надмірну залежність у наших критично важливих ланцюжках поставок», — йдеться у заяві G7.

Як заявили лідери країн G7, вони намагатимуться «вирішувати проблеми, пов’язані з неринковою політикою та практикою Китаю, які спотворюють світову економіку».

«Ми протидіятимемо зловмисним діям, таким як незаконна передача технологій або розкриття даних. Ми сприятимемо стійкості до економічного примусу. Ми також визнаємо необхідність захисту деяких передових технологій, які можуть бути використані для створення загрози нашій національній безпеці без надмірного обмеження торгівлі та інвестицій», — сказано у заяві.

Крім того, лідери країн G7 наголосили, що серйозно стурбовані ситуацією у Східному та Південно-Китайському морях та рішуче виступають проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою чи примусом.

«Немає жодних змін в основних позиціях членів G7 щодо Тайваню, включно з політикою одного Китаю. Ми закликаємо до мирного вирішення проблем з обох боків протоки», — зазначили лідери країн Великої сімки.

Нагадаємо, як заявив президент США Джозеф Байден, протягом 15 місяців солідарність країн Великої сімки (G7) з Україною стала сильнішою, ніж навіть у 2022 році. 

Як повідомлялося, президент України Володимр Зеленський прибув з візитом до Японії на саміт G7.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net