Лідери G7 закликали Китай натиснути на РФ через війну в Україні

Лідери Групи семи заявили про необхідність співпраці з Китаєм і закликали КНР робити внесок у міжнародну безпеку.

 
Лідери країн Групи семи закликали Китай натиснути на Росію з метою негайного виведення військ із території України. Про це йдеться у спільному комюніке глав держав та урядів G7, прийнятому за результатами саміту 26-28 червня у Німеччині.
 
«Оскільки Росія веде свою невиправдану, неспровоковану і незаконну війну проти України, ми закликаємо Китай натиснути на Росію, щоб вона негайно виконала юридично зобов’язуючий наказ Міжнародного суду справедливості від 16 березня 2022 року, дотримувалася відповідних резолюцій Генеральної асамблеї ООН — і негайно та беззастережно вивела свої війська з України», — сказано у комюніке.
 
Лідери Групи семи заявили про необхідність співпраці з Китаєм щодо загальних глобальних викликів і закликали КНР виконувати свої зобов’язання з міжнародного права та робити внесок у міжнародну безпеку.
 
«Нагадуємо Китаю про необхідність дотримуватися принципу статуту ООН щодо мирного врегулювання суперечок і утримуватися від погроз, примусу, заходів залякування або застосування сили», — наголошується у комюніке.
 
Санкції та тролінг Путіна. Підсумки саміту G7
 
Нагадаємо, після завершення триденного саміту лідери G7 домовилися встановити межу цін на російську нафту і надати продовольчу допомогу на мільярди доларів, щоб запобігти кризі голоду, спричиненій війною в Україні. Німецький канцлер Олаф Шольц під час заключних заяв на полях G7 заявив, що для відновлення України потрібний новий «план Маршалла».
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетУкраїна на саміті G7: що пообіцяла Зеленському «сімка», а що — ні

СюжетПлан Маршалла для України — яким він має бути?

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Як компенсувати шкоду від вторгнення РФ. Інтерв’ю заступниці міністра

Источник: korrespondent.net