Латвія визнала дії РФ в Україні геноцидом

Парламент країни одноголосно прийняв заяву про російську агресію та військові злочини в Україні.

 
Сейм Латвії у четвер, 21 квітня, одноголосно визнав воєнні злочини Росії в Україні геноцидом. Повідомлення про це оприлюднила прес-служба парламенту.
 
Латвійські депутати засудили російську військову агресію та великомасштабне вторгнення в Україну за підтримки та участі білоруського режиму.
 
«Латвія та її суспільство продемонстрували непохитну підтримку, лояльність та солідарність з Україною та її народом… Ми не повинні забувати про головний актуальний пріоритет — захист населення України від подальших злочинів проти людяності та допомоги Україні у звільненні своєї землі від окупантів», — заявив голова комітету із закордонних справ Ріхард Коль.
 
За його словами, цього можна досягти лише за рахунок термінового та різкого розширення поставок зброї в Україну та негайного припинення Євросоюзом імпорту викопних енергоресурсів із Росії.
 
Сейм закликав об’єднати зусилля у зборі та розслідуванні доказів військових злочинів, вчинених РФ в Україні, посилити санкції проти Росії та Білорусі, а також посилити військову, фінансову, гуманітарну та дипломатичну підтримку Києва.
 
«Постачання зброї затримувалося на місяці через побоювання спровокувати Путіна, але зі зростанням звірств з боку Росії це застереження більше не є виправданням для поширення геноциду в серці Європи в Україні», — наголосив Коль.
 
Нагадаємо, Естонія першою у світі офіційно визнала геноцид в Україні. Раніше за відповідну ухвалу проголосували депутати Верховної Ради.
 
Макрон пояснив відмову назвати ситуацію в Україні геноцидом
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЯк в Іспанії розшукують вілли та яхти підсанкційних росіян

СюжетЛитовці про війну РФ в Україні: «Ми можемо стати наступними»

СюжетМісто-герой Ірпінь — територія запеклих боїв часів оборони Києва

Низка міністрів фінансів покинула зустріч G20 через РФ

Источник: korrespondent.net