Латвія продовжила заходи підтримки українських біженців

Заходи підтримки стосуються насамперед надання житла та харчування громадянам України. Проте всі вони діятимуть лише до кінця року.

Латвійський уряд на позачерговому засіданні 8 червня погодив продовження підтримки громадян України, які прибули до Латвії. Про це повідомляє портал Delfi.

На порядку денному засідання уряду було два нормативні акти — поправки до Закону Про підтримку цивільних мешканців України та нові правила Кабінету міністрів щодо забезпечення первинної підтримки мешканців України.

Поправки передбачають, по-перше, що така первинна підтримка, як розміщення українських біженців, надаватиметься терміном до 120 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року. По-друге, поправки до закону свідчать, що фізичні та юридичні особи також зможуть отримувати компенсацію за проживання цивільних осіб в Україні терміном до 120 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Крім того, законопроект передбачає можливість для українських біженців, які не зможуть знайти собі житло, отримувати підтримку у розміщенні також після 120-денного періоду, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Оскільки у червні у багатьох біженців закінчується термін отримання первинної підтримки, то необхідно внести ясність у те, яка ситуація буде далі, йдеться в інструкції до законопроекту.

При цьому право отримувати допомогу у розміщенні буде у всіх українських біженців, незалежно від того, у який період після 24 лютого 2022 року вони прибули до Латвії. У свою чергу харчування громадянам України, які звернулися за ним з 25 травня, надаватиметься терміном до 30 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Передбачається, що на ці заходи підтримки знадобиться 7,87 млн євро із державного бюджету цього року та 964 900 євро наступного року. Левова частка коштів — близько 5,76 млн євро — із цієї суми призначена для забезпечення біженців житлом.

За інформацією МВС, з початку війни в Україні в Латвії зареєстровано близько 32 000 мирних біженців, майже 26 000 біженців отримали дозвіл на проживання з правом на працевлаштування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям, які виїхали до Польщі, припинять виплачувати щоденну допомогу та змінять правила щодо працевлаштування.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетВійна в Україні: чого побоюються торговці алмазами у Бельгії?

Дуда критикує Шольца і Макрона за дзвінки Путіну: Хтось говорив так з Гітлером?

СюжетНімецька преса про Шольца у Литві: «Шеф найнедієздатнішої армії» розчарував

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net