Латвія повернула обов язкову службу в армії

Чоловіки у Латвії віком від 18 до 27 років стають військовозобов’язаними і мають відслужити в армії 11 місяців.

 

Сейм Латвії в середу, 5 квітня, ухвалив у остаточному читанні закон про відновлення термінової військової служби, яку було скасовано у 2004 році, повідомляє Delfi.
 
Відповідно до закону, чоловіки можуть бути призвані на службу до армії протягом року після досягнення ними 18-річного віку. Строкова служба триватиме 11 місяців.
 
Крім того, чоловіки та жінки віком від 18 до 27 років зможуть подати заявку на добровільну службу.
 
Від обов’язкової служби звільняють випускників військових академій за станом здоров’я або за сімейними обставинами; також не підлягатимуть призову латвійці, які постійно проживають за кордоном.
 
Призов проходитиме двічі на рік – 1 січня та 1 липня. Можна вибрати чотири варіанти служби: загальна військова служба; служба у національній гвардії 20 днів на рік протягом п’яти років; курс командира підрозділу в університеті; альтернативна військова служба.
 
Перший призов у Латвії розпочнеться 1 липня 2023 року, у його рамках планується набрати 300 військовозобов’язаних. Протягом наступних семи років за рахунок призову планується збільшити загальний штат Збройних сил до 51 тисяч військовослужбовців.
 
Обов’язковий призов у Латвії було скасовано у 2004 році, перед вступом країни до НАТО. Влітку 2022 року Міністерство оборони Латвії виступило із пропозицією повернути обов’язкову військову службу.
 
Нагадаємо, 3 квітня у Білорусі розпочали перевірку бойової готовності Збройних сил.
Білорусь заявила про проведення планового призову військовозобов’язаних
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net