Країни G7 досягли домовленостей щодо відстеження російських алмазів

На саміті G7 у Хіросімі (Японія) основна увага приділяється тому, як ще більше стиснути російську економіку.

Країни Великої сімки домовилися спільно працювати над відстеженням російських алмазів, однак поки що не почали вводити пряму заборону на торгівлю дорогоцінним камінням. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву країни G7, опубліковану на саміті в Японії.

Зазначається, що перехід до відстеження російських алмазів через кордони може прокласти шлях до заборони імпорту в майбутньому.

Попередні спроби ввести санкції щодо російського дорогоцінного каміння в Європі зустріли опір з боку країн-імпортерів, таких як Бельгія, які стверджують, що це призведе до переміщення торгівлі алмазами в інше місце.

Однією з держав-членів G7, яка припинить весь імпорт російських алмазів, є Великобританія, яка після Brexit більше не пов’язана з необхідністю досягнення консенсусу з Європейським Союзом. За словами прем’єр-міністра Британії Ріші Сунака, країна також припинить імпорт нікелю, міді та алюмінію російського походження.

Раніше голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив, що G7 та ЄС працюватимуть над обмеженням торгівлі російським дорогоцінним камінням.

Повідомляється, що на рівні ЄС заборона на алмази вимагатиме підтримки всіх держав-членів. Бельгія заявила, що потенційно буде відкрита для пропозиції, але тільки в тому випадку, якщо буде створено ефективний механізм G7.

Як пише видання, походження алмазів стає очевидним на початку ланцюжка постачання, коли йому видається сертифікат у рамках Кімберлійського процесу, який був розроблений для припинення продажу так званих кривавих алмазів, які фінансували війни. Після цього їх може бути важко відстежити.

Ограновані та поліровані камені часто змішуються в торгових будинках, і початковий сертифікат буде замінений документацією про «змішане походження», що унеможливить відстежити, де зрештою продаються російські діаманти.

На саміті G7 у Хіросімі основна увага приділяється тому, як ще більше стиснути російську економіку. Шквал санкцій загальмував економічне зростання, але не зміг стримати воєнний наступ Росії, оскільки російська економіка спирається на експорт товарів та енергоносіїв до країн, що не входять до G7.

Основна увага країн Великої сімки приділяється закриттю лазівок та забезпеченню дотримання існуючих санкцій. У своїй заяві вони наголосили, на розширенні обмежень на предмети, що мають вирішальне значення для війни Росії, включаючи матеріали, що використовуються на полі бою, такі як промислове обладнання. Санкції будуть націлені на організації, які перевозять матеріали для війни.

Крім того, країни Великої сімки продовжить залучати треті країни, через які Росія може отримувати підсанкційні товари, та запровадить заходи проти країн, які матеріально підтримують війну Росії.

Зазначається, країни G7 будуть припиняти спроби протидіяти будь-якому ухилянню від обмеження цін на російську нафту, а також запобігатимуть спробам використовувати закордонних відділень банків РФ для обходу санкцій.

«Ми працюватимемо над подальшим обмеженням використання Росією міжнародної фінансової системи для продовження війни в Україні. Ми готові вжити подальших заходів проти тих, хто навмисне підтримує фінансування російської війни», — зазначено в заяві G7.

Нагадаємо, раніше у США анонсували нові санкції проти РФ від G7.

Також повідомлялося, що Австралія запровадила нові санкції проти РФ.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Індійську компанію внесли до переліку спонсорів війни в Україні

Австралія запровадила нові санкції проти РФ

Євросоюз обмежить торгівлю алмазами з РФ — Мішель

Британія оголосила про нові санкції проти Росії

У США анонсували нові санкції проти РФ від G7

Источник: korrespondent.net